Website hızlandırma

Husey1ND

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi websitemi hızlandırmaya ihtiyacım var. Genel olarak bir yavaşlık vardı fakat son zamanlarda girilen yazı ve resim sayısı artınca yavaşlama da arttı.
Önerileriniz nelerdir
Jannah temasını ve Veridyen'in sınırsız hostingini kullanıyorum ve bu sebepten ötürü ihs ye geçmeyi düşünüyorum.

Resimleri kesinlikle eklemeden önce optimize etmeniz gerekiyor. Boyutlarını küçülterek eklemenizde fayda var resimler çok etki yapıyor yaklaşık 1 sene veridyen kullandım herhangi bir yavaşlama sorunu yaşamadım. Temanız da ağır olabilir resim ekledikçe yavaşlama sorunu meydana gelir resimlerinizi optimize edin.

• Eğer resim çoksa ve hepsini siz tek tek tekrardan optimize etmekte zorluk yaşarsınız bu yüzden bir eklentiden yardım alabilirsiniz. WP Smush eklentisi ile sitenizdeki mevcut resimleri optimize edebilirsiniz.
  • Cache eklentisi kullanabilirsiniz. LiteSpeed Cache tavsiyemdir.
  • Mutlaka kullanmadığınız eklentilerinizi kaldırın.

Son düzenleme:
Litespeed cache eklentisini kullanıyorum. Onun içindeki quic cdn ve image optimizasyonu kısmını da kullanıyorum. Söylediğiniz eklentiyi deneyeceğim. Buradan URL paylaşmam yasak mı acaba? Bu sayede daha net teşhis koyabilirsiniz belki.
Öff .Com lu Sınırsız Hosting 100 TL mi memnun musunuz? Bende mi alsam :D
Bilgi merkezine yazınca 10-15 dakikada cevap veriyorlar. Kendi sitemi optimize edebilirsem bende çok memnun kalacağım.

Dosya Ekleri

• litespeed.png
    litespeed.png
    43,3 KB · Görüntüleme: 30
Litespeed cache eklentisini kullanıyorum. Onun içindeki quic cdn ve image optimizasyonu kısmını da kullanıyorum. Söylediğiniz eklentiyi deneyeceğim. Buradan URL paylaşmam yasak mı acaba? Bu sayede daha net teşhis koyabilirsiniz belki.
URL vermek yasak mı bilmiyorum. Verip hemen kaldırabilirsiniz o sayede sorun olmaz herhalde yine de tehlikeye atmayalım.

Litespeed resimleri optimize ediyor fakat, yazılardaki resimleri yeni sekmede açtığımda optimize edilmemiş resmin sitede durduğunu görüyorum. Bu neden oluyor ? Yani 100kb resimi yüklüyorum, Lite speed bunun boyutunu düşürüyor fakat sitedeki resimle değiştirmiyor.

Litespeed resimleri optimize ediyor fakat, yazılardaki resimleri yeni sekmede açtığımda optimize edilmemiş resmin sitede durduğunu görüyorum. Bu neden oluyor ? Yani 100kb resimi yüklüyorum, Lite speed bunun boyutunu düşürüyor fakat sitedeki resimle değiştirmiyor.

Öyle bir işlem yapmaz zaten. Sitenizde ne kadar yazı var?

Geri
Yukarı