Western Digital Green SSD Performans Kaybı

Cr4T1v3

Kilopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V12.1 kullanıcısıyım. Daha önce 15 Saniyede açılan Windows şuan +45 saniyede açılıyor. Bu yavaşlık oyunlarda ve programlarda da hissediliyor. İşletim sistemim Windows 10 ve güncelleştirmeler açık. Bilgisayarı 17.09.2017 tarihinde satın aldım ve toplam 4 kez format attım. En son 10.01.2017 Tarihinde format atıldı ve yakın zamana kadar herhangi bir problem yoktu.

Kullandığım SSD: WDS240G2G0B (Western Digital Green M2 Sata)

11.01.2018 tarihinde yapılan SSD okuma hızı testi:

240ssd-read.png

14.04.2018(Bugün) tarihinde yaptığım SSD okuma hızı testi:

240ssd-read_14.04.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A5 V12.1 kullanıcısıyım. Daha önce 15 Saniyede açılan Windows şuan +45 saniyede açılıyor. Bu yavaşlık oyunlarda ve programlarda da hissediliyor. İşletim sistemim Windows 10 ve güncelleştirmeler açık. Bilgisayarı 17.09.2017 tarihinde satın aldım ve toplam 4 kez format attım. En son 10.01.2017 Tarihinde format atıldı ve yakın zamana kadar herhangi bir problem yoktu.

Kullandığım SSD: WDS240G2G0B (Western Digital Green M2 Sata)

11.01.2018 tarihinde yapılan SSD okuma hızı testi:

Eki Görüntüle 291807

14.04.2018(Bugün) tarihinde yaptığım SSD okuma hızı testi:

Eki Görüntüle 291808
Hocam sisteme temiz kurulum yapıyorsun değil mi ? Yani Windows'un Setup'unu flasha çekip öyle formatlıyorsun değil mi?

Firmware güncellemesini kontrol edin.
http://downloads.wdc.com/ssd/WDSSDDashboardSetup.zip

Bakım yönergelerini uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Bağlantıdaki işlemleri uygulayın.
SSD için yapılacak tüm ayarlar

ssd.jpg

Paylaştığınız makaledeki ayarlar zaten yapılıydı. Teşekkür ederim. Sürücü güncelleştirmelerini kontrol ettirdiğimde "Belleniminiz güncel" yazıyor.

Disk birleştirme işlemi yaptınız mı? Disk birleştirme SSD ömrünü kısaltır ve zarar verir.
Disk birleştirme gibi SSD üzerinde kullanılmaması gereken yöntemleri temiz kurulumdan sonra devre dışı bırakmıştım. Bu zamana kadar SSD üzerinde hiç disk birleştirme işlemi yapılmadı.
Konuyu açmamdan bu yana her geçen gün Windows'un açılma süresi bir kaç saniye daha da arttı. Şuan Windows 90 Saniye civarı bir sürede açılıyor.

Son düzenleme:
WD, James Donkey ve SanDisk markalardan uzun durun. Bu markalardan olumlu yorumlardan çok olumsuz yorumlar duydum. Samsung ve ADATA ile sorunlar duymuyorum, duysam da pek gözede çarpıyor. SSD konusuna giriyorum hep böyle markaların sorunları çıkıyor karşıma. Almayın işte. Paranız yoksa da ADATA uygun fiyatla alın ve 3D Nand teknolojisi de var. Ben ADATA SU800 kullanıyorum daha yeni Firmware güncelledim. Windows 10 1803 güncellemesi çıkınca yeniden güncelleme geldi sitesinde. SSD'mi güncel kullanıyorum ve kafam da çok rahat.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı