Western Digital Hitachi Global Storage Technologies'i Aldı

'SSD, Flash ve Sabit Diskler' bölümünde Recep Baltaş tarafından 9 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  GKGMİ (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri) olmayan hesapla ve iktisap harcamaları, yeniden yapılandırma masrafları ve maddi olmayan varlıkların amortismanı dışarıda bırakıldığında, işlemin hisse başına gelirlerinde anında artış sağlaması bekleniyor.

  Nihai şirket Western Digital ismini muhafaza ederken genel merkez Irvine, Kaliforniya’da ikamet etmeye devam edecek. John Coyne WD genel müdürlüğü, Tim Leyden WD başkan yardımcılığı ve Wolfgang Nickl WD mali işler müdürlüğü görevlerine devam edecekler. Hitachi GST’nin genel müdürü Steve Milligan, John Coyne’a rapor verecek şekilde WD’ye genel müdür olarak katılacak.

  WD’nin başkan ve genel müdürü John Coyne “Hitachi GST’nin devri WD’nin müşterileri, hissedarları, çalışanları, tedarikçileri ve faaliyet gösterdikleri topluma daha fazla değer üretmemiz için eşsiz bir fırsat sağlıyor” dedi. “Bu adımın bize gelişmiş AR&GE yeteneği, zengin ürün yelpazesinin genişlemesi, geniş pazar kapsamı ve ölçeği gibi, içinde bulunduğumuz bu dinamik pazar şartlarında maliyet yapımızı güçlendirip rekabet etme gücümüzü arttıracak çok önemli bazı faydaları olacağı kanaatindeyiz. Her iki iş gücünün beceri ve katkıları da bu fırsat için önemli etmenler oldular. Müşterilerimizin mevcut olan tatminini devam ettirmek ve bu beraberliği başarılı kılmak için her iki şirketin entegrasyon yeteneğine güveniyoruz.”

  Hitachi Global Depolama Teknolojileri başkanı ve genel müdürü Steve Milligan, “Böylece istikrarlı yürütme yeteneği ve üstün endüstri performansı geçmişine sahip iki sektör lideri bir araya geldi” dedi. “Birlikte yenilikçi kişisel depolama sistemlerinden, işletmeler için sabit sürücülere kadar sektörün en ilgi çekici ve en çeşitli ürün ve hizmet yelpazesini sağlayabiliriz.”

  Hitachi, Ltd. başkanı Hiroaki Nakanishi ise “Hitachi GST’nin eski genel müdürü olarak her zaman Hitachi GST’nin daha büyük ve çevik bir şirket olma potansiyeline inandım. Bu, her biri büyümekte ve karlılığı olan iki şirketin stratejik bir beraberliği oldu. Böylece yeni şirket, müşteri ve hissedar hacmini arttırmak ve yeni pazarlara genişleme fırsatı bulacak. Bunun yanında, WD’nin kurumsal değerlerini Hitachi GST ile paylaşması bizim için evrilen depolama endüstrisinde iyi konumlanan küresel bir şirket olabilme anlamında çok önemli” dedi.

  WD’nin birleşme konusunda yegâne mali danışmanı Bank of America Merill Lynch; yasal danışmanı O'Melveny & Myers LLP. Hitachi, Ltd. ve Hitachi GST’nin yasal danışmanları ise sırasıyla Morrison Foerster LLP ve Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP & Affiliates.

  WD Hakkında

  Depolama endüstrisinin öncülerinden biri ve uzun süredir lideri olan WD, kişi ve kurumlar için dijital bilgiyi toplayan, yöneten ve kullanan ürün ve hizmetler sağlıyor. Şirket kullanıcının verisini erişilebilir ve kaybolmaya karşı güvenli tutan dayanıklı, yüksek performanslı sabit disk ve katı hal sürücüleri tasarım ve üretimi yapıyor. İleri teknolojisi ile, müşteri ve işletmeler için hesaplama, gömülü sistemler ve tüketicilere dönük elektronik eşyalar olduğu gibi kendi ürettiği tüketici depolama ve ev ürünleri için de kullanılabiliyor.

  WD, 1970 yılında kuruldu. Şirketin depolama ürünleri önde gelen orijinal parça üreticilerine, sistem imalatçılarına, seçili satıcı ve perakendecilere Western Digital® ve WD® marka isimleri altında pazarlanıyor. Şirket websitesinin yatırımcı bölümünü (www.westerndigital.com) çeşitli finans ve yatırım bilgilerine ulaşmak için ziyaret edebilirsiniz.

  Hitachi, Ltd. Hakkında

  Genel merkezi Japonya’nın Tokyo şehrinde olan Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT / TSE:6501), dünya çapında 360.000 çalışanı ile önde gelen küresel bir elektronik şirketidir. Şirketin 2009 mali yılı (31 Mart 2010 sonu itibariyle) konsolide toplam cirosu 8.968 milyar yen ($96.4 milyar) olarak gerçekleşti. Hitachi bugün her zamankinden daha fazla Sosyal Yenilikçi İş’e yoğunlaşarak bilgi ve telekomünikasyon sistemleri, güç sistemleri, çevre, endüstri ve ulaşım sistemleri, sosyal ve kent sistemleri ile yanı sıra bunları destekleyen sofistike malzeme ve cihazlar üretecek. Hitachi hakkında daha fazla bilgi için Hitachi Global) adresinde şirket web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Hitachi Global Storage Technologies Hakkında

  Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST), dünyanın en değerli verilerini depolayan, koruyan ve yöneten ileri teknoloji sabit disk sürücü, işletme-sınıfı katı hal sürücü ve yenilikçi harici depolama çözümleri ve hizmetleri geliştiriyor. Harddisklerin öncüleri tarafından kurulan Hitachi GST, İşletme, Desktop, Mobil hesaplama, Tüketici Elektronikleri ve Kişisel Depolama gibi geniş bir piyasa aralığına yüksek-değerli depolama hizmeti sağlıyor. Hitachi GST 2003 yılında kuruldu ve A.B.D. genel merkezi Son Jose, Kaliforniya’da bulunuyor. Daha fazla bilgi için şirketin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hitachi Storage .

  Western Digital Güvenli Liman

  Bu basın bildirisi 1995 tarihli Private Securities Litigation Reform Act isimli kanun uyarınca ileriye yönelik bildirimler içermektedir. Bu basın bildirisindeki ileriye yönelik bildirimler, işlemden beklenen anlık artış ve diğer faydalar, işlemin tamamlanması için öngörülen takvim ve birleşme için yönetimin yaptığı plan ve stratejileri içermektedir. Bu ileriye yönelik bildirimler mevcut beklentilere dayanmaktadır ve gerçekleşen sonuçların burada beklenen veya ima edilenlerden farklı olmasına sebep olacak çeşitli risk ve belirsizliklere tabiidirler – bunlar işlem için gerekli düzenleyici onayların alınmasında gecikme veya başarısızlık; farklı sebeplerden dolayı işlemin gerçekleşmesinde gecikme veya başarısızlık; işlemin beklenen faydaları gerçekleştirememe olasılığı; WD ve Hitachi GST’nin ürünlerini, AR&GE yeteneklerini, altyapılarını ve çalışanlarını başarılı bir şekilde entegre edememeleri; ve WD’nin ABD Sermaye Piyasası Kurulu’na (SEC) ayrıntılı olarak dosyaladığı üzere WD’nin 28 Ocak 2011’de SEC’e dosyaladığı 31 Aralık 2010’da sona eren çeyrek için söz konusu olan en son 10-Q Form durumu olabilir, ki burada bu dikkatinize sunuluyor. Okuyucular, bu ileriye yönelik bildirimlere gereğinden fazla itibar etmemeli, zira bunlar ancak bugünün koşullarına dayanmaktadır ve WD takip eden olay ve durumlar eşliğinde bu ileriye yönelik bildirimi güncelleme konusunda herhangi bir yükümlülük sahibi değildir. İlaveten, bu basın bildirisi GAAP olmayan bir finans ölçütü hakkında bilgi içermektedir. Bu GAAP olmayan finans ölçütünün iktisap harcamaları, yeniden yapılandırma masrafları ve maddi olmayan varlıkların amortismanı gibi işlem dâhilinde ve sonrasında gerçekleşmesini beklediğimiz maliyetleri içermediğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Bu kalemler işlem gerçekleşene kadar tarafımızdan bilinemeyeceği için, en doğrudan karşılaştırılabilir GAAP finans ölçütleri hakkında bilgi sağlayamıyoruz. Dışarıda bırakılan bu kalemler, GAAP olmayan finans ölçütünün gerçekleşen maddi GAAP finans ölçütüne göre farklı olmasına yol açacaktır.

  Hitachi, Ltd. Tedbiri Açıklama

  Bu belgede bulunan bazı açıklamalar 1995 tarihli Private Securities Litigation Reform Act isimli kanunda belirtildiği üzere “ileriye yönelik bildirim” teşkil edebilirler. Bu tür “ileriye yönelik bildirimler” yönetimin geleceğe dönük bazı olay ve finansal performanslarına dair mevcut görüşlerini yansıtırlar ve doğrudan geçmiş veya mevcut olaylara referans vermeyen her ifadeyi içerirler. “Öngörmek”, “inanmak”, “beklemek”, “tahmin etmek”, değerlendirmek”, “niyetlenmek”, “planlamak”, projelendirmek” ve benzeri ifadeleri içeren gelecek zamana dair olay ve eğilimler “ileriye yönelik bildirim” olabilirler. Bu tür bildirimler hâlihazırda mevcut olan bilgilere dayanır ve gerçekleşen sonuçların “ileriye yönelik bildirimlerde” öngörülen veya ima edilenden veya geçmiş beklentilerden maddi olarak farklı olmasına sebep olabilecek çeşitli risk ve belirsizliklere tabiidirler. Gereğinden fazla verilen itibarlardan “ileriye yönelik bildirimler” sorumlu tutulmamalıdır, zira bu tür ifadeler belge tarihi itibariyle geçerlidirler.

  Gerçekleşen sonuçların “ileriye yönelik bildirimlerde” öngörülen veya ima edilenden veya geçmiş beklentilerden maddi olarak farklı olmasına sebep olabilecek faktörler, sınırlı kalmamak kaydıyla alttakileri içerir:

  • Özellikle Hitachi’nin ana pazarlarının bulunduğu Japonya, Asya, ABD ve Avrupa’daki tüketici harcaması, tesis ve ekipman yatırımları gibi ekonomik şartlar; bilgi, elektronik, otomotiv, inşaat ve finans sektörleri dahil olmak üzere Hitachi’nin hizmet sunduğu önemli endüstri sektörlerindeki talep seviyesi;

  • Hitachi’nin ciddi miktarda satış yaptığı veya varlık ve pasiflerinin faaliyet gördüğü Yen, ABD doları veya avro gibi dövizlerdeki kur dalgalanmaları;

  • Hitachi’nin likidite veya uzun-dönem finansman bulması, veya olumlu koşullarda bulması konusunda belirsizlik;

  • temettüler için Japonya genel piyasasının fiyat seviyelerindeki belirsizlik, ki fiyatların düşmesi halinde Hitachi’nin elinde olan temettüleri hesaptan düşmesi gerekebilir;

  • Hitachi’nin net yatırım değeri yöntemi iştirakçileri ile yaptığı yatırımlarda muhtemel olan kayıplar;

  • bilgi teknolojisi ve dijital medya ürünlerinde artan metalaşma ve özellikle Parça & Cihaz ile Dijital Medya & Tüketici Ürünleri bölümündeki bu tür ürünler için artan fiyat rekabeti;

  • Hitachi’nin yeni teknolojileri vakitli ve uygun maliyetli olarak barındıran ürünleri geliştirme, pazarlama ve bunlara yönelik piyasa kabulü sağlama kabiliyetini sürdürüp sürdüremeyeceğine dair belirsizlik;

  • teknolojik yeniliklerin hızı;

  • uzun dönemli sözleşmeler sırasında veya iptallerinde gerçekleşmesi mümkün maliyet dalgalanmaları, ki bunlar için Hitachi satışlardan gelecek geliri tanımlamak için tamamlama-yüzdesi metodunu kullanıyor;

  • petrol ve bakır, çelik, alüminyum, sentetik reçine gibi diğer maddelerin dâhil olduğu ham madde fiyatlarında dalgalanma, ve malzeme, parça ve bileşenlerde gerçekleşebilecek açık;

  • ürün talebi ve endüstri kapasitesinde dalgalanmalar;

  • Ürün talebi, ham madde kur ve/veya fiyat dalgalanmaları ve malzeme, parça ve bileşen açığı gibi durumlarda Hitachi’nin muhtemel olumsuz etkileri azaltacak tedbirleri yürütme becerisine dair belirsizlik;

  • Hitachi’nin Sosyal Yenilikçi İş’ini güçlendirme stratejisinden beklediği faydaları elde etme becerisiyle ilgili belirsizlik;

  • Kötü performans gösteren işletmelerin elden çıkartılması veya durdurulması, rekabetin arttırılması ve diğer maliyet azaltma tedbirleri yoluyla yönetim verimliliğini arttırmaya yönelik yeniden yapılandırmaların başarısına dair belirsizlik;

  • Hitachi’nin özellikle Japonya, Asya, ABD ve Avrupa gibi iş yaptığı ülkelerde doğrudan veya dolaylı ithalata yönelik kısıtlamalar, sözleşme şartları ve işçi-işveren ilişkileri gibi ticaret ve işletme adetlerindeki farklılıkların örnek olabileceği, genel sosyo-ekonomik ve siyasal koşullar ve düzenleyici ve ticari çevre;

  • Belirli anahtar ürünlerin tasarım ve geliştirmesinin kontrolünün başka şirketlerde olmasından dolayı, Hitachi’nin dayandığı ittifakların başarılı olup olmayacağına dair belirsizlikler;

  • Hitachi’nin, özellikle elektronik ve veri işleme teknolojilerine dair kimi fikri mülkiyet haklarına erişimi, veya onları koruma yeteneğine dair belirsizlikler;

  • Şirketin, bağlı ortaklarının veya net yatırım yöntemli iştirakçilerinin dâhil olduğu veya olabileceği dava, düzenleyici tahkikatların ve diğer yasal süreçlerin sonuçlarına dair belirsizlik;

  • Hitachi’nin ürün veya hizmetlerindeki bozukluklardan kaynaklanabilecek maliyet ihtimali;

  • Deprem veya diğer doğal afetlerden dolayı Hitachi’nin operasyonlarında meydana gelebilecek aksamalar;

  • Hitachi’nin bilgi sistem bütünlüğünü sağlama, kendi ve müşterilerine ait gizli bilgileri koruma becerisine dair belirsizlik;

  • Hitachi’nin sosyal sigorta ödemelerine dair hesaplarını değerlemekte kullandığı kilit varsayımların doğruluğuna dair belirsizlik; ve

  • Hitachi’nin becerili personel çekebilme ve tutabilme becerisine dair belirsizlik.
  Yukarıdaki faktörler her şeyi kapsayan bir liste teşkil etmemekte olup, Hitachi’nin ABD Sermaye Piyasası Kurulu’na dönemsel raporlarında ve yayınladığı diğer malzemelerde belirttiği faktörlere ilave olarak belirtilmişlerdir.
   

Sayfayı Paylaş