Western Digital’in HDD Planları: 30 TB Kapasite

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Western-Digital-HDD-UFS-iNAND-OptiNAND.jpg

2022 yılında 22 TB kapasiteli diskler piyasaya çıkıyor. 30 TB kapasiteli ürünlerin temelleri ise çoktan atıldı. Western Digital bu hafta düzenlenen bir konferansta sabit disk yol haritasıyla ilgili birkaç önemli ayrıntıyı açıkladı. Şirket, önümüzdeki yıllarda HDD talebi konusunda iyimser ve mevcut teknolojilerinin önümüzdeki yıllarda 30 TB’a kadar kapasiteye sahip sürücüler sunmasını bekliyor. Ancak WD’nin sonunda […]

Devamı: Western Digital’in HDD Planları: 30 TB Kapasite
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

30 TB 🤔 Teknoloji o kadar gelişti demek.
Yanılmıyorsam Kurzgesagt'ın bir videosunda insan beynini depolama birimine kayıt etmeye çalışırsak dünyadaki tüm depolama birimlerini kullanınca sadece %1 kadarını aktarabilirmişiz, bunu görünce aslında fazlada gelişmemişiz diyorum :D Belli olmaz ama bakarsın yeni bir çağ atlatacak bir şey keşfedilir bu dediğimiz olaylara anında erişiriz.

@theomgcat, insan beyni muazzam yaratılmış. Birkaç sene önceki olayı bile hatırlayabiliyoruz.
Evet yaşadığımız bunlarca evrimin sonucunda bayağı gelişmiş bir beyine sahip olduk, kim bilir 50 bin yıl sonra nasıl bir şeye benzeyeceğiz :D Şöyle bir şey olacağız gibime geliyor :D

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    133,7 KB · Görüntüleme: 18
Bunu duyunca 250 GB HDD'mi yer ziyanı olarak görmeye başladım :D Adamlar benim HDD'm ile aynı büyüklükte bir HDD'ye 30 TB sığdıracak demek 🤔

Ama Windows'u HDD'ye kuran nadir kişilerdenim :D (Türkiye şartları)

Yeni konular

Geri
Yukarı