Çözüldü Western Union ile yurt dışından gelen para nasıl çekilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TEST LİAN

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Gönderici tanıdığım 60 euro civarı bir para gönderdi bana. İsmim ve soy ismim adına gönderdiğini ve yeterli olduğunu söyledi. Bankaya gidip ne yapmam gerekiyor? İlla bir banka hesabım olmasına gerek var mı? Veyahut ücret falan ödeyecek miyim? Nasıl oluyor acaba? Ve gönderir göndermez mi gelir yoksa belli bir tarihte falan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Parayi gonderen kisinin dekontunda bir sifre olacak ve bu sifreyle Western Union islemleri yapan banka ya da direkt PTT'ye gidebilirsin. Banka gise gorevlisi senden sifreyi isteyecek. Kendimi bildim bileli western union islemi yaparim banka hiçbir zaman isim ve soyisimden parayi vermez vermedi yani direkt sifre isterler. PTT direkt TL olarak verir fakat banka istedigin islemi yapar. Bu arada bankaya gitmene gerek yok. Ornek Ziraat Bank mobil bankacilik kullaniyorsundur orada para transferleri - Western Union - para al kismindan MTCN bilgisi bu dedigim sifre oluyor ve parayi gonderen kisinin ulke bilgisini girdikten sonra gerceklestirebilirsin. Para sadece senin adina geldiyse bunu yapabilirsin baskasinin adina geldiyse mobil bankacilikta parayi vermez.
Kimlikle gidip karşı tarafın sana vereceği dekontu gösteriyorsun, paranı TL olarak mı yoksa döviz olarak mı istediğini sorduktan sonra ödemeyi yapıyorlar. Western Union ile çalışan herhangi bir bankadan alabilirsin.

Komisyon da kesiliyor ancak oranları hatırlamıyorum.

Parayi gonderen kisinin dekontunda bir sifre olacak ve bu sifreyle Western Union islemleri yapan banka ya da direkt PTT'ye gidebilirsin. Banka gise gorevlisi senden sifreyi isteyecek. Kendimi bildim bileli western union islemi yaparim banka hiçbir zaman isim ve soyisimden parayi vermez vermedi yani direkt sifre isterler. PTT direkt TL olarak verir fakat banka istedigin islemi yapar. Bu arada bankaya gitmene gerek yok. Ornek Ziraat Bank mobil bankacilik kullaniyorsundur orada para transferleri - Western Union - para al kismindan MTCN bilgisi bu dedigim sifre oluyor ve parayi gonderen kisinin ulke bilgisini girdikten sonra gerceklestirebilirsin. Para sadece senin adina geldiyse bunu yapabilirsin baskasinin adina geldiyse mobil bankacilikta parayi vermez.

Çözüm
Parayi gonderen kisinin dekontunda bir sifre olacak ve bu sifreyle western union islemleri yapan banka ya da direkt PTT'ye gidebilirsin. Banka gise gorevlisi senden sifreyi isteyecek. Kendimi bildim bileli western union islemi yaparim banka hiçbir zaman isim ve soyisimden parayi vermez vermedi yani direkt sifre isterler. PTT direkt TL olarak verir fakat banka istedigin islemi yapar. Bu arada bankaya gitmene gerek yok. Ornek ziraat bank mobil bankacilik kullaniyorsundur orada para transferleri - western union - para al kismindan mtcn bilgisi bu dedigim sifre oluyor ve parayi gonderen kisinin ulke bilgisini girdikten sonra gerceklestirebilirsin. Para sadece senin adina geldiyse bunu yapabilirsin baskasinin adina geldiyse mobil bankacilikta parayi vermez.

Hocam mobil bankacılıkta Garanti Bankası ile yapabilir miyim acaba ya çok iyi olur da.

Hocam mobil bankacılıkta Garanti Bankası ile yapabilir miyim acaba ya çok iyi olur da.
Cogu banka mobil bankaciligina Western Union islemi getirdi. Soyledigim yollardan ilerle belki vardir. Bir de kullandigin banka Western Union Islemini kullanmasi lazim. Bir de sunu soylemekte fayda var x bankasi 1000 Euro alti komisyon kesiyor ben ziraatte kestigini gormedim. Mesai disi bozdurmani onermem o zamanlar dusukten bozuyor mesela kur 19.50 aksam 16.30'dan sonra 19'dan bozuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı