Whatsapp aynı grupta olduğum kişinin resmini görememek

mechulonto

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Watsapp'ı bazen Web üzerinden kullanıyorum, dün bir şey fark ettim. Mobil (Android) üzerinden baktığımda aynı grupta olduğumuz ve benim rehberimde kayıtlı olmayan arkadaşımın profil fotoğrafını görememe rağmen Web üzerinden baktığımda profil fotoğrafını görebiliyorum. Bu sadece birkaç kişi için böyle, yani aynı grupta olduğumuz ve bende kayıtlı olmayan çoğu arkadaşımın profil fotoğrafını hem Mobil'de hem de Web'de göremezken bazılarının profil foğrafını Mobil'de göremememe rağmen Web'de görebiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bu bir Bug mı? Yoksa arkadaşımın beni rehberine eklediği çıkarımında mı bulunmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Watsapp'ı bazen Web üzerinden kullanıyorum, dün bir şey fark ettim. Mobil (Android) üzerinden baktığımda aynı grupta olduğumuz ve benim rehberimde kayıtlı olmayan arkadaşımın profil fotoğrafını görememe rağmen Web üzerinden baktığımda profil fotoğrafını görebiliyorum. Bu sadece birkaç kişi için böyle, yani aynı grupta olduğumuz ve bende kayıtlı olmayan çoğu arkadaşımın profil fotoğrafını hem Mobil'de hem de Web'de göremezken bazılarının profil foğrafını Mobil'de göremememe rağmen Web'de görebiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bu bir Bug mı? Yoksa arkadaşımın beni rehberine eklediği çıkarımında mı bulunmalıyım?
Sen bunu dedikten sonra bende baktım ve bende de öyle, bence Bug ama bilemiyorum.

Aslında sadece üç kişininki böyle, diğerlerinde Mobil'de resmi nasıl ise Web'de de aynı. Whatsapp Destek hattına yazdım robotun yazdığı dışında dönen olmadı. Sende neden Bug olduğu kanaati ağır bastı?
6 kişi böyleydi bende ama neden bir kişinin fotoğrafı telefonda yüklenmeyip bilgisayarda yüklesin ki ? Cevabı yoktur diye düşünüyorum ondan dolayı Bug gibi geldi bana.

6 kişi böyleydi bende ama neden bir kişinin fotoğrafı telefonda yüklenmeyip bilgisayarda yüklesin ki ? Cevabı yoktur diye düşünüyorum ondan dolayı Bug gibi geldi bana.
Eyvallah :) belki o 6 kişi senin numaranı kendi rehberlerine eklemiştir ve profil gizlilik ayarlarını "sadece kayıtlı kişiler" şeklinde değiştirmişse gözükmesi muhtemel olamaz mı? :) Ben olabilir diye düşünmüştüm :)

Bilemiyorum, olabilir ama olamaz :)
Ahahaha iki saat tahminler üzerinden konuşacağıma sağlamasını yapsaydım keşke, nedense şu saat geldi aklıma, tamda benim dediğim gibiymiş 😄
Ahahaha iki saat tahminler üzerinden konuşacağıma sağlamasını yapsaydım keşke, nedense şu saat geldi aklıma, tamda benim dediğim gibiymiş 😄
Anneannemin telefonunu aldım ikimizin telefonundan da numaralarımızı sildim. Sonra ananemin telefonunun gizlilik ayarlarını dediğim gibi yaptım. Ben de ananemin numarası olmamasına rağmen benim numaram onda vardı ve sonuç: Mobil'den göremediğim resmini Web'de görebiliyordum :) Sonrasında anneannemin telefonundan kendi numaramı sildiğim de hem Web hem de Mobil'de anneannemin profil resmini göremedim. Bu şekilde de sağlamasını yapmış olduk 😄

Anneannemin telefonunu aldım ikimizin telefonundan da numaralarımızı sildim. Sonra ananemin telefonunun gizlilik ayarlarını dediğim gibi yaptım. Ben de ananemin numarası olmamasına rağmen benim numaram onda vardı ve sonuç: Mobil'den göremediğim resmini Web'de görebiliyordum :) Sonrasında anneannemin telefonundan kendi numaramı sildiğim de hem Web hem de Mobil'de anneannemin profil resmini göremedim. Bu şekilde de sağlamasını yapmış olduk 😄
Böylelikle tarih bu hareketi yazacak ahgsdfghasdg 😛 Rehberinde kayıtlı olmayan bir kişinin senin numaranı rehberine ekleyip eklemediğini Watsapp üzerinden az önce keşf ettiğimiz bu yöntemle ifşa etmiş olduk 😆 Bug mı deriz buna artık gizli bir özellik mi bilemiyorum 🙂 Gerçi işin tam sağlamasını yapmak seni rehberine ekleyip eklemediğini gruptaki o kişilere sorarak öğrenmekten geçiyor ama neyse... 🙃
O altı kişi arasında bu soruyu sorabileceğin samimi olduğun biri var mı?
Son denememde bir şeyin daha farkına vardım. Eğer bu ikircikli durumun yaşandığı numara/kişi profil gizlilik ayarını "herkes" yapması durumunda da resminin Mobil'de gözükmeyip Web'de gözükmesi durumu ortaya çıkabiliyor. Ananemin profilini bu şekilde yaptığımda da aynı durumu gözledim. Yani bir ikinci ihtimalden söz etmekte mümkün :) Ya sizi rehberine eklemiştir ya da gizlilik ayarlarını "herkes" seçeneğine ayarlamıştır. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı