WhatsApp mesajına geç cevap veren kişi

Gayet yakın olduğum birisi WhatsApp mesajıma geç cevap veriyor. Bir keresinde 1 haftayı geçmişti niye cevap vermedin yazdım "ne yazmıştın" dedi. Soğudum, daha sonra unutuldu. Bu sefer tekrar yazdım, 3 gün oldu, işe de gidiyor belki ondandır dedim de hiç mi boş vakti yok cevap için aklım almıyor. Nedeni ne olabilir?
Yazma o zaman? sizin gibi boş boş meşgul eden tipler çok.

Yüz yüze konuştuğunuzda da istemediğiniz zaman cevap vermeyecek misiniz?
Konunun benimle ne alakası var? İşin garibi kötü bir şey de demedim.

İyi bakalım, aynen soğumuş en yakın arkadaşınız o sebeple ilişkinizi bitirin. Diyeyim madem sizin istediğiniz buysa. Ne olacak canım, kahvaltı ederken bir dostluğu bitirme ihtimalini körüklemekten kolay ne var? Taş attım kolum mu yoruldu :D saygılar efendim.

Konunun benimle ne alakası var? İşin garibi kötü bir şey de demedim.

İyi bakalım, aynen soğumuş en yakın arkadaşınız o sebeple ilişkinizi bitirin. Diyeyim madem sizin istediğiniz buysa. Ne olacak canım, kahvaltı ederken bir dostluğu bitirme ihtimalini körüklemekten kolay ne var? Taş attım kolum mu yoruldu :D saygılar efendim.
"İnsan o an sizinle konuşmak istemiyor olabilir" demişsiniz. Ben de size, "Yüz yüze konuştuğunuzda da istemediğiniz zaman cevap vermeyecek misiniz?" dedim. Konuyu dağıtmanın anlamı yok değil mi? Bugün canı istemezse yarın yazar, 3 gün sonra değil.
Ciddi ciddi soğumuş mu deniliyor diğer yazanlar tarafından? Dünya sizin etrafınızda dönmüyor? İnsanlar mesaj atmayabilir gayet.

Yakın gördüğünüz insanı 1 wp mesajına cevap vermemesi bitiriyorsa pek de yakınınız değilmiş. İnsan o an sizinle konuşmak bile istemeyebilir. Yanlış mı bu? Bir de yakın olduğunuz arkadaşınızla ilişkiniz için sizi hiç tanımayan, verdiği tavsiyelerin sonucundan hiç etkilenmeyecek insanlardan mı yardım istiyorsunuz?

"İnsan o an sizinle konuşmak istemiyor olabilir" demişsiniz. Ben de size, "Yüz yüze konuştuğunuzda da istemediğiniz zaman cevap vermeyecek misiniz?" dedim. Konuyu dağıtmanın anlamı yok değil mi? Bugün canı istemezse yarın yazar, 3 gün sonra değil.
Konuyu dağıtan sizsiniz hocam. Konu tam olarak neden yazmadığıyla alakalıyken siz mantık safsatası yaparak olayı hiç alakasız yere çekmeye çalışıyorsunuz. Konu içinde farklı mesajlarla kendimi gayet ifade ettiğimi düşünüyorum. Ve sizinle bir tartışmaya girmeyeceğim. Biraz da karşı tarafa empati yapsanız keşke.

Konuyu dağıtan sizsiniz hocam. Konu tam olarak neden yazmadığıyla alakalıyken siz mantık safsatası yaparak olayı hiç alakasız yere çekmeye çalışıyorsunuz. Konu içinde farklı mesajlarla kendimi gayet ifade ettiğimi düşünüyorum. Ve sizinle bir tartışmaya girmeyeceğim. Biraz da karşı tarafa empati yapsanız keşke.
Mesajınızın küçük bir kısmına değinmek istemiştim hocam, o dağıtmak değil detaylandırmak oluyor bence.

Gerektiği kadar empati yaptığımı düşünüyorum.

Bence de tartışmaya girmeyip konuyu kapatalım.

Mesajınızın küçük bir kısmına değinmek istemiştim hocam, o dağıtmak değil detaylandırmak oluyor bence.

Gerektiği kadar empati yaptığımı düşünüyorum.

Bence de tartışmaya girmeyip konuyu kapatalım.
Bu mesajdan bahsetmiyorum. Sizin bana yüz yüzeyken de mi sohbeti keseceksiniz sorunuzdan bahsediyorum.

Bu mesajdan bahsetmiyorum. Sizin bana yüz yüzeyken de mi sohbeti keseceksiniz sorunuzdan bahsediyorum.
Ben de ondan bahsettim. Anlaşamıyoruz sanırım. En basit şekilde anlatacağım, noktalama işaretlerine dikkat edip okuyun. Siz, ilk cevap verdiğim mesajınızın küçük bir bölümünde "İnsan o an sizinle konuşmak bile istemeyebilir." demişsiniz. Ben de buna, "Yüz yüze konuştuğunuzda da istemediğiniz zaman cevap vermeyecek misiniz?" diye cevap verdim. Sonuç olarak, mesajınızın küçük bir kısmına değinmiş oldum.

Ciddi ciddi soğumuş mu deniliyor diğer yazanlar tarafından? Dünya sizin etrafınızda dönmüyor? İnsanlar mesaj atmayabilir gayet.

Yakın gördüğünüz insanı 1 wp mesajına cevap vermemesi bitiriyorsa pek de yakınınız değilmiş. İnsan o an sizinle konuşmak bile istemeyebilir. Yanlış mı bu? Bir de yakın olduğunuz arkadaşınızla ilişkiniz için sizi hiç tanımayan, verdiği tavsiyelerin sonucundan hiç etkilenmeyecek insanlardan mı yardım istiyorsunuz?

O an başka bir işle ilgileniyor olabilir, müsait olmayabilir birkaç saat sonra cevap verir sıkıntı yok. Fakat 1 hafta çok uzun bir süre, art niyet olduğunu düşündürüyor bana.

Psikolojik sıkıntıları varsa o sıralar, "Kardeşim bu aralar pek konuşasım yok" der sen de rahat bırakırsın. Kimsenin derdini, isteğini anlatmadan karşı tarafın akıl okumasını istemeye hakkı yok. Kimse durduk yere sizin triplerinizi, problemlerinizi çekmek zorunda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı