WhatsApp nasıl para kazanıyor?

KS
IMKEREM

IMKEREM

Nanopat
En iyi cevaplar
2
Öyle bir şey varsa link verin birininkini alayım, alırken de video çekeyim. Sonrasında da onu kanıt olarak gösterir dava açarım WhatsApp'a. Fidye istemekten çok daha karlı olur.
Onu yapabilmek için DarkWeb'de güvenilir biri olman gerekir.
Onu yapabilmek için DarkWeb'de güvenilir biri olman gerekir.
Bence ilana düşmeden onların alıcıları vardır.

Tony Stark

Kilopat
En iyi cevaplar
8
Yer
Malibu/California
En iyi cevaplar
45
Yer
Tarkov
Herkes tutturmuş bir kişisel veri satımı.

Na'pıyor bu verileri alanlar? Mesela seninkileri alsam ne işime yarayacak? Gizlilik şartlarını ihlal ettikleri için dava açsam ne yapacaklar?
Teknolojiyi biraz, hatta baya bi' uzaktan takip ediyorsunuz sanırım. Bu piyasanın ne kadar büyük olduğunuzdan haberiniz yok. Devir artık dijital reklamcılık devri. Google da sizin bilgilerinizi toplayıp "bak X kişisi bu bu ürünlerden hoşlanıyor ve benim geliştirdiğim uygulama ile reklamlarını rastgele insanlara değil de ilgisini çekebilecek insanlara göstereceğim" diyerek deli para kazanıyor. Kişisel verilerinin bir önemi olmadığını sanabilirsin ama satacak ve alacak birileri var.

Okumadan onay verdiğimiz gizlilik şartları var ya, onlar sayesinde işlerini garantiye almış oluyorlar. Arada bi' 3-5 ceza öderler belki.

Derek Pappalardo

Hectopat
En iyi cevaplar
20
Yer
Empire Bay
Technopat Sosyal hariç sosyal media kullanmadığım için bilmiyorum. O yüzden hiç takip etmiyorum. Buradakiler de zaten adımı bile bilmiyor. O tür şeylerle işim olmuyor.

Haklı olabilirsin, gizliden o tür yerlere satıyorlardır.

mertpivvo

Millipat
En iyi cevaplar
2
Sadece facebook uygulamaları değil ki google'da veri topluyordur eminim.

Yukarı