WhatsApp üzerinden karşı telefona sızma mümkün mü?

Bundan kaynaklansa bile erişim yapması telefona saçma değil mi? Format atsam düzelir mi?

Hocam format atmanıza gerek yok. WhatsApp'a girin>hesap>iki adımlı doğrulaması aktifleştirin. Ek olarak herhangi bir dosya açmamışsanız veya linke tıklamamışsanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.(karşıdaki kişi siber güvenlik ile ilgilenmiyorsa bir sıkıntı olmaz.)

Hocam cihazımı bul diye bir şey var çalıntı hırsızlık gibi durumlarda mail adresinizi girince telefonu kapatabilir, kilitleyebilir ve size ekranınızda beliren bir mesaj yollayabilir. Birisiyle ortak bir mail hesabı kullanmak bana absürt geliyor kusura bakmayın ama tavsiye etmiyorum. Çözüm yolu ise yeni bir mail adresi açıp telefonda sadece o hesabı kullanmak.

Bundan kaynaklansa bile erişim yapması telefona saçma değil mi? Format atsam düzelir mi?

Herhangi bir dosya indirmedim veya linke tıklamadım.

Hocam e-posta, telefon numarası, IMEI gibi bilgeler ile cihaz konumu tespit edilebilir e-posta ile cihaz telefonumu bul özelliği kullanılarak ki her Android telefonda olan bir şey, telefonun konumu öğrenilebilir cihaz kilitlenebilir hatta verileri korumak için sıfırlanabiliyor diye de biliyorum ortak hesap kullanmayın derim özellikle Gmail hesaplarını.

Telefonu bul Google'ın bir hizmeti arkadaşınız Google hesabınıza girmiş olabilir :D Sonra uzaktan konumunuza bakıp telefonu falan kitleyip sizle eğleniyor sanırım. Ya telefonu bul hizmetini devre dışı bırakın ve Google hesaplarının şifresini değiştirin ya da ortak kullandığınız bir Google hesabı varsa ondan da kaynaklı olabilir.

Aynen şu şekilde yapmış hocam dediğiz gibi
Screenshot_20220818-223542.jpg

Telefonu bul Google'ın bir hizmeti arkadaşınız Google hesabınıza girmiş olabilir :D sonra uzaktan konumunuza bakıp telefonu falan kitleyip sizle eğleniyor sanırım. Ya telefonu bul hizmetini devre dışı bırakın ve Google hesaplarının şifresini değiştirin ya da ortak kullandığınız bir Google hesabı varsa ondan da kaynaklı olabilir.

Telefonu bul Google'ın bir hizmeti arkadaşınız Google hesabınıza girmiş olabilir :D sonra uzaktan konumunuza bakıp telefonu falan kitleyip sizle eğleniyor sanırım. Ya telefonu bul hizmetini devre dışı bırakın ve Google hesaplarının şifresini değiştirin ya da ortak kullandığınız bir Google hesabı varsa ondan da kaynaklı olabilir.

Aynen şu şekilde yapmış hocam dediğiz gibi Eki Görüntüle 1490313

Hocam format atsanda geçmez diyor bir şey rootmu ne atman lazım diyor. Telefonumu bulu devre dışı bıraksam düzelir mi ki?

Geri
Yukarı