WhatsApp yedeği nasıl geri getirilir?

dabanonline

Femtopat
Daha fazla  
Yakın zamanda iPhone 11 almayı düşünüyorum ama eski telefonu getir kampanyası ile yapacağım. WhatsApp yedeği almak için ekstra bir program lazım diyorlar fakat ben telefonu satın alırken aldığım yere vereceğim. Programda aynı anda 2 telefonun da bağlı olması gerek. Bu program dışında nasıl bu yedeklemeyi yaparım?

Yakın zamanda iPhone 11 almayı düşünüyorum ama eski telefonu getir kampanyası ile yapacağım. WhatsApp yedeği almak için ekstra bir program lazım diyorlar fakat ben telefonu satın alırken aldığım yere vereceğim. Programda aynı anda 2 telefonun da bağlı olması gerek. Bu program dışında nasıl bu yedeklemeyi yaparım?
Google Drive'den geri getiliyor diye biliyorum hocam.

Ayarlar > Yedekleme'den Google Drive hesabına yedekle. Daha sonra yeni cihazında aynı telefon numarasıyla ve aynı Google hesabı ile giriş yaptığın zaman ekranda yedeği geri yükle ibaresi çıkacaktır ve yedeklerinin hepsi geri yüklenecektir.

WhatsApp'ta "yedekleme" seçeneği olması lazım. O yedeklemeyi açtıktan sonra zamanlama ayarlayın. Wi-Fi bağlandığında yedek alacak. Sildiğinizde veya yeni telefona geçtiğinizde geri gelecektir.

Ayarlar > Yedekleme'den Google Drive hesabına yedekle. Daha sonra yeni cihazında aynı telefon numarasıyla ve aynı Google hesabı ile giriş yaptığın zaman ekranda yedeği geri yükle ibaresi çıkacaktır ve yedeklerinin hepsi geri yüklenecekti
İnternette bir kaç yerde Google Drive yedeklemesi ios sistemiyle tam uyuşmuyormuş o yüzden eklenemiyor diyordu. Drive'dan geçiyorsa iyi o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı