WhatsApp'dan gelen fotoğraf ya da videolardan virüs bulaşma ihtimali var mı?

enes1125

Hectopat
Biraz saçma bir soru olabilir ancak bilmediğim için sormak zorunda kaldım. Telefonuma format atmak için telefondaki bazı fotoğraf ve videoları daha sonra almak için birisine gönderdim. Acaba bu fotoğraf veya videolarda virüs varsa tekrar geri yüklediğimde virüslerde telefona tekrar bulaşır mı?

Biraz saçma bir soru olabilir ancak bilmediğim için sormak zorunda kaldım. Telefonuma format atmak için telefondaki bazı fotoğraf ve videoları daha sonra almak için birisine gönderdim. Acaba bu fotoğraf veya videolarda virüs varsa tekrar geri yüklediğimde virüslerde telefona tekrar bulaşır mı?

Bulaşmaz çünkü WhatsApp'nin sunucusundan geçiyor.

Whatsapp bir medyayı göndermeden önce kendisi üzerinden geçiyor ve boyut küçülterek kopyalıyor. Bu sırada sadece görüntü kopyalanıyor olmalı. O yüzden pek ihtimal vermiyorum.
Bulaşmaz çünkü WhatsApp'nin sunucusundan geçiyor.
Telefonunda şifrelenip sunucudan geçiyor. Virüslü PDF gönderebilirsin muhtemelen.

Kafamda deli sorular. Bunun cevabı yok kardeşim. Yeni bir virüs her zaman olabilir, dikkatli ol yeter. Android için AV programı kullanabilirsin her ihtimale karşı. Kaspersky, Bitdefender, ESET kullan derim. Üçünden birini seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı