WhatsApp'dan gelen fotoğraf ya da videolardan virüs bulaşma ihtimali var mı?

Peki Gmail üzerinden atılan text dosyası ya da RAR dosyalarından bilgisayara tekrar virüs gelebilir mi?
Sadece rar değil her dosyadan gelebilir. Büyük dosyaysa zaten tarama yapmıyor. Yapsa bile her zaman bir açık kapı vardır. Mail ile orjinal dosyayı atıyorsun çünkü, arka planda ne olduğuna her zaman dikkat et. Güvenmediğin maildeki eki açma, av yükle.

İndirmezsen sorun olmaz veya tıklamazsan. Zararlı içerik ise tıkladığında bulaşma ihtimali var veya indiğinde.

Bilgisayarımı tarattığımda Kaspersky ve malwarebaytes ile bilgisayarda virüs bulmuyor ben her ihtimale karşı Gmail'e RAR dosyaları ve birkaç text dosyası attım. Şimdi formattan sonra tekrar bilgisayarıma indirmem gerek acaba virüs tekrar bulaşır mı?

Bilgisayarımı tarattığımda Kaspersky ve malwarebaytes ile bilgisayarda virüs bulmuyor ben her ihtimale karşı Gmail'e RAR dosyaları ve birkaç text dosyası attım. Şimdi formattan sonra tekrar bilgisayarıma indirmem gerek acaba virüs tekrar bulaşır mı?
RAR dosyaları açılmadığı ve aktif edilmediği sürece sorun yoktur. Şüpheli uygulama fark ederseniz açmadan Virüs Total'e taratın. (Not: PDF, JPEG Dosyalarını da taratın)
Ayrıca Kaspersky tarama ayarlarına girerek her şeyi taratın. Optimum ayarlar yerine en üst ayarlarda da tarama yapabilirsiniz kesin sonuç değildir ama güvenebilirsiniz.

Sadece RAR değil her dosyadan gelebilir. Büyük dosyaysa zaten tarama yapmıyor. Yapsa bile her zaman bir açık kapı vardır. Mail ile orijinal dosyayı atıyorsun çünkü, arka planda ne olduğuna her zaman dikkat et. Güvenmediğin maildeki eki açma, av yükle.

Ben kendim attım Gmail'e kendi kullandığım dosyalarım sonra oradan indirmek için. Atmadan önce dosyayı virüs programıyla da tarattım oradan da bir şey çıkmadı.

Ben kendim attım Gmail'e kendi kullandığım dosyalarım sonra oradan indirmek için. Atmadan önce dosyayı virüs programıyla da tarattım oradan da bir şey çıkmadı.
O zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aklın kalıyorsa virus total'a bak. Onun bulamadığı bir sorun pek olmaz. Ancak çeşitlilik istersen bunların yanına Avast ekleyebilirsin. Pasif modunda başka antivirüse izin veriyor. Aktif koruma sağlamıyor (yaptıklarını takip etmiyor), ancak dosyalar üzerinden inceleme yapıyor. Seçenek olabilir yani.

Gmail'e RAR dosyaları ve birkaç text dosyası attım. Şimdi formattan sonra tekrar bilgisayarıma indirmem gerek acaba virüs tekrar bulaşır mı?
Ne eklediğine bağlı. Zararlı içeriyorsa açarsan bulaşır tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı