WhatsApp'e Hindistan'dan Mesajlar Geliyor

BurakDamarcan

Hectopat
Yer
Antalya/Serik
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, kuzenimin Kaan N2 model telefonu var. Telefonu çıktığından beri kullanıyor. Yaklaşık 1.5 yıl önce telefonda değişik bir uygulama vardı. Siliyordu, yeniden yükleniyordu. Bazen durduk yere YouTube açılıp ekseriyetle Hint ve Japon videoları oynuyordu. Onun dışında ekran kararıyordu ve yeniden başlatana kadar düzelmiyordu. Bu virüs yaklaşık 1 yıl devam etti ve çocuk babasına söylemekten korktuğu için bir şey demedi. Daha sonra WhatsApp'tan Hindistan, Pakistan numaralarından mesajlar geliyordu görsellerde gördüğünüz gibi. Ardından WhatsApp çocuğa engel attı ve hesabını yasakladı. İşte desteğe bas şu dediğimi yaz, yolla diye yardımcı oldum, hesabı geri aldı. Gelelim 2020 yılının sonlarına. Çocuğun bataryada problemler baş göstermeye başladı, oyuna girince şak kapanmalar, telefonu geri açınca dolu olarak göstermesi falan. Çocuk bunu dayıma söylüyor ve tanıdık bir esnafa gidiyorlar. Tahmin edeceğiniz gibi tanıdık esnaf vakası gerçekleşiyor ve adam diyor ki: "Abi ben baktım, bataryada bir problem yok. Zaten bunların batarya 3000 mAh, oyun oynarsa tabii biter. Ben format attım düzeldi." :D. Tabii bana söyledi çocuk, ben çok sinirlendim. Yahu, sorun bataryada, nasıl kazıkladı vs. Tabii sorun çözülmedi ve kapanmalar tekrar yaşanıyor. Dünden beri de görsele eklediğim numaralar mesaj atmaya başladı. Çocuk korktu ve "Abi, yine gidecek WhatsApp." dedi. Bugün de görüntülü aradılar, çocuk tabii açmadı. Bu arada ekleyeyim, sürekli Online İşlemler uygulamasından kod geliyormuş çocuğa.
Size sorum: Bu bu neden oluyor? Çözümü nedir? Numara artık mimli mi, yeni hat alması gerekli mi? Şimdiden okuyan, cevaplayan herkese çok teşekkür ederim.

IMG-20210413-WA0006.jpg

IMG-20210413-WA0007.jpg

IMG-20210413-WA0009.jpg

IMG-20210413-WA0018.jpg

IMG-20210413-WA0020.jpg

IMG-20210413-WA0022.jpg

IMG_20210413_143015.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz format atıp deneyin. Girdiği yerlere dikkat etsin. Tekrar gelirse engellesin. Sürekli gelirse, birisi dadanmış olabilir. Hattı kapatıp kurtulsun.

Yasaklanmadı mı derken?

Bence temiz bir format ve numara değişimi yapsın. Onun dışında yapacak bir şey yok gibi.

Hocam yasakladılar diye biliyorum.
Merhaba arkadaşlar, kuzenimin Kaan N2 model telefonu var. Telefonu çıktığından beri kullanıyor. Yaklaşık 1.5 yıl önce telefonda değişik bir uygulama vardı. Siliyordu, yeniden yükleniyordu. Bazen durduk yere YouTube açılıp ekseriyetle hint ve japon videoları oynuyordu. Onun dışında ekran kararıyordu ve yeniden başlatana kadar düzelmiyordu. Bu virüs yaklaşık 1 yıl devam etti ve çocuk babasına söylemekten korktuğu için bir şey demedi. Daha sonra WhatsApp'tan Hindistan, Pakistan numaralarından mesajlar geliyordu görsellerde gördüğünüz gibi. Ardından WhatsApp çocuğa engel attı ve hesabını yasakladı. İşte desteğe bas şu dediğimi yaz, yolla diye yardımcı oldum, hesabı geri aldı. Gelelim 2020 yılının sonlarına. Çocuğun bataryada problemler baş göstermeye başladı, oyuna girince şak kapanmalar, telefonu geri açınca dolu olarak göstermesi falan. Çocuk bunu dayıma söylüyor ve tanıdık bir esnafa gidiyorlar. Tahmin edeceğiniz gibi tanıdık esnaf vakası gerçekleşiyor ve adam diyor ki: "abi ben baktım, bataryada bir problem yok. Zaten bunların batarya 3000 mAh, oyun oynarsa tabii biter. Ben format attım düzeldi." :D. Tabii bana söyledi çocuk, ben çok sinirlendim. Yahu, sorun bataryada, nasıl kazıkladı vs. tabii sorun çözülmedi ve kapanmalar tekrar yaşanıyor. Dünden beri de görsele eklediğim numaralar mesaj atmaya başladı. Çocuk korktu ve "abi, yine gidecek WhatsApp." dedi. Bugün de görüntülü aradılar, çocuk tabii açmadı. Bu arada ekleyeyim, sürekli Online işlemler uygulamasından kod geliyormuş çocuğa.
Size sorum: Bu bu neden oluyor? Çözümü nedir? Numara artık mimli mi, yeni hat alması gerekli mi? Şimdiden okuyan, cevaplayan herkese çok teşekkür ederim.

Hocam WhatsApp'ta bir tane ayar var onu açarsanız size kayıtlı olmayanlar numara gönderemiyor.

Temiz format atıp deneyin. Girdiği yerlere dikkat etsin. Tekrar gelirse engellesin. Sürekli gelirse, birisi dadanmış olabilir. Hattı kapatıp kurtulsun.
Çok teşekkür ederim.
görünütülü aramayı aç söv Kaan telefonu yasaklanmadı mı?
Bilgim yok maalesef.
Yasaklanmadı mı derken?

Bence temiz bir format ve numara değişimi yapsın. Onun dışında yapacak bir şey yok gibi.
Teşekkür ederim hocam.
Hocam yasakladılar diye biliyorum.

Hocam WhatsApp'ta bir tane ayar var onu açarsanız size kayıtlı olmayanlar numara gönderemiyor.
Hocam yeni bir mesaj daha geldi sürekli iş ilanı için yazıyor adamlar. Çocuğun numarasıyla bir işler yapılıyor en iyisi yeni hat alıp telefonu da formatlayıp sonsuzluğa kavuşturmak..

Çok teşekkür ederim.

Bilgim yok maalesef.

Teşekkür ederim hocam.

Hocam yeni bir mesaj daha geldi sürekli iş ilanı için yazıyor adamlar. Çocuğun numarasıyla bir işler yapılıyor en iyisi yeni hat alıp telefonu da formatlayıp sonsuzluğa kavuşturmak..
Formatlamak her zaman kesin çözüm olmuyor. Bazı virüsler yeni rom atmadığın sürece geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı