WhatsApp’ı Bırakıyorsanız Telegram’a Değil Signal’e Geçin

Bu olayın bence çok saçma bir şekilde abartıldığını düşünüyorum.

Geçmiş zamanda zaten paylaşımlara izin verdik. Facebook ile paylaşım olacak diye dert oldu. :)

Whatsapp kullanmaya devam.

Kendi ülkemizde abonesi olduğumuz operatörler, hesaplarımızı açtığımız bankalar kişisel bilgilerimizi pazarlarken ciddi saçmalıklar sergileniyor. İlk önce bunu düşünelim bence.

Casusluk gibi etkenlere açık mı açık. Buna izin veriyor muyuz veriyoruz. Bunun kaynağın temeli aslında bizleriz. Zamanında zaten az önce dediğim gibi izin verdik gizliden gizliden. :)

Bu olayın bence çok saçma bir şekilde abartıldığını düşünüyorum.

Geçmiş zamanda zaten paylaşımlara izin verdik. Facebook ile paylaşım olacak diye dert oldu. :)

Whatsapp kullanmaya devam.

Kendi ülkemizde abonesi olduğumuz operatörler, hesaplarımızı açtığımız bankalar kişisel bilgilerimizi pazarlarken ciddi saçmalıklar sergileniyor. İlk önce bunu düşünelim bence.

Casusluk gibi etkenlere açık mı açık. Buna izin veriyor muyuz veriyoruz. Bunun kaynağın temeli aslında bizleriz. Zamanında zaten az önce dediğim gibi izin verdik gizliden gizliden. :)
Evet, maalesef. Ülkemiz de böyle olaylar çok abartılıyor. Bu konumda da bahsettim:

Arkadaşlar ana konu WhatsApp'ı silin, Signal'e geçin değil, lütfen yazıyı okuyun, başlığa göre yorum yapmayın yoksa insanlar bilgilenmez.

Olay, Siganl'in uçtan uca şifreleme kullanıyorken, Telegram'ın bunu standart olarak sunmaması. Birçok yakınımız, arkadaşımız bunu görmeyip Telegram'a geçiyor ama bu, WhatsApp'dan da tehlikeli bana göre.

Yoksa kimse bırakmadı WhatsApp'ı, bırakamaz da. Yazıyı yazan ben bile kullanmaya devam ediyorum ve kullanacağım.

Olay sözleşme falan filan değil. Olay sunduğu güvenlik sistemleri. Kısaca ya Telegram'da öenmli sohbetlerinizi için Gizli Sohbet özelliğini kullanın, ya da Signal'e geçin. Eğer WhatsApp kullanmayacaksanız.

Ali abi Signal'den hisse mi aldın yanlışlıkla onu mu kurtarmaya çalışıyorsun.(!)

Evet. Hepimizin altına birer tane Model S verdi Musk.

İkisini de kullanıyorum.👍
Ve uçtan uca şifreleme yok diye mesajlar okunmuyor, server dışında kimse erişemez o mesajlara.
Ve Whatsapp mesajların Metadatasını paylaşıyor Facebook'la.
"Ancak Signal’in Telegram’ı yenmesinin en büyük nedeni, Telegram’ın varsayılan olarak güvenli olmamasıdır."
Bu yanıltıcı bir cümle.

telegram, signal, whatsapp

Neden Telegram yerine signal tercih edilmeli? Bu yazımızda neden WhatsApp yerine telegram’ı değil, signal’i tercih etmeniz gerektiğini açıklıyoruz. Whatsapp’ın politika değişikliği hamlesi whatsapp’ın, kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmasına olanak sağlamak için gizlilik politikasını güncellemesiyle beraber (facebook 2014’te whatsapp’ı satın almıştı), kullanıcılar birer birer Telegram ve signal platformlarını tercih etmeye başladı. Bu güncelleme Avrupa ve birleşik […]

Devamı: WhatsApp’ı Bırakıyorsanız Telegram’a Değil Signal’e Geçin
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Okul grupları ve tanıdığımız kişiler nereye gidiyorsa mecburi olarak bizde onlarla aynı uygulamaya gitmeliyiz. Burada neyin güvenli olup olmadığına değil çoğunluğun gittiği yere bakılıyor.

Aradığım yorum. Gel de insanlara anlat bunu, gerçi kendileri dönecekler.
Her Whatsapp konusu açıldığında geri dönecekler diyorsun. İletişim kurduğum 3-4 insan var zaten bunlar da Telegram'a geçince neden döneyim ki? Döndüğümüz falan yok aksine insanlar Whatsapp'tan değişikliğe gidince daha çok ısındı ve sevdi. Okul gruplarıyla da konuştuk bunları. Telegram'da kalmayı yeğledi herkes.

Yeni konular

Geri
Yukarı