Çözüldü WhatsApp'ta gönderilen Sticker'dan virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
WhatsApp gönderilen resimleri, stickerları ilkte kendi sunucusuna gönderir orada inceler sıkıştırır ve size iletir eğer ki sunucu ile alakalı bir açıktan yararlanıp yapabilirlerse evet bu mümkün, mesela Discord size direkt hiçbir tarama yapmadan iletir fakat WhatsApp'ta tam tersi. Yeni bir zafiyet bulunmadığı sürece zor ama imkansız değil.
Bu kadar paronoyak olmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Hayatınızı" bugün nereden virüs buluşur" kafasında yaşamaya gerek yok. Günümüzde çoğu virüsten kurtulabilirsiniz. GIF'den veya PNG'den virüs buluşmaz. Ben Windows Defender dışında bir uygulama kullanmıyorum çünkü bilinçli bir kullanıcıyım, gerek görmüyorum çünkü neyin nerede olabileceğini biliyorum. Biraz mantık kurunca bazı şeyleri ön görebiliyorum, size de tavsiye ederim.

Bu kadar paronoyak olmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Hayatınızı" bugün nereden virüs buluşur" kafasında yaşamaya gerek yok. Günümüzde çoğu virüsten kurtulabilirsiniz. GIF'den veya PNG'den virüs buluşmaz.

Ne demek PNG'den virüs bulaşmaz bizim zamanımızda bulaşıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı