Çözüldü WhatsApp'ta gönderilen Sticker'dan virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
WhatsApp gönderilen resimleri, stickerları ilkte kendi sunucusuna gönderir orada inceler sıkıştırır ve size iletir eğer ki sunucu ile alakalı bir açıktan yararlanıp yapabilirlerse evet bu mümkün, mesela Discord size direkt hiçbir tarama yapmadan iletir fakat WhatsApp'ta tam tersi. Yeni bir zafiyet bulunmadığı sürece zor ama imkansız değil.
WhatsApp gönderilen resimleri, stickerları ilkte kendi sunucusuna gönderir orada inceler sıkıştırır ve size iletir eğer ki sunucu ile alakalı bir açıktan yararlanıp yapabilirlerse evet bu mümkün, mesela Discord size direkt hiçbir tarama yapmadan iletir fakat WhatsApp'ta tam tersi. Yeni bir zafiyet bulunmadığı sürece zor ama imkansız değil.

Çözüm
WhatsApp için yapılan çıkartmalara kullanıcı istediği bir kodu ekleyemez. Korkmayın bulaşmaz.

WhatsApp üzerinden bir grupta nsfw bir sticker gördüm, üzerine basılı tutarak sil deyip “benden sil”e tıkladım. Virüs vs. bulaşmış mıdır? Aklımda soru işareti kalmasın diye soruyorum.
2019 yılında whatsapp'ın 2.19.244 sürümü ve daha aşağı sürümlerinde gif üzerinde rce açığı bulunmuştu.Hatta baya critical seviye de bir açık türüydü ve exploit yazılmıştı bu açık üzerine.Lakin wp'nin yeni sürümlerinde açık bulunmadığı sürece böyle birşeyin olması pek mümkün değil.Merak edenler aşağıda ki bıraktığım linklere bakabilir:

Allah'a emanet...

Yeni konular

Geri
Yukarı