WhatsApp'tan gelen linkten virüs bulaşır mı?

Az önce telefonuma WhatsApp üzerinden "8 Mart kadınlar günü... Firması üzerinden bedava ayakkabı" diye link geldi. Ben de acele ile bir anda bastım. Virüs bulaşmış mıdır? (firma adı kötülemek amacı olabileceği için vermedim.

Hocam hangi firma dağıtıyormuşta sizi bu linke tıklattırdı yazar mısınız? Öte yandan anti virüs kurup tarama yapan olmadı sıfırlayın odamı olmadı telefoncuya götürün ya da bir bilen ile format atın. Linklerden virüs bulaşıyor siz firmanın adını söyler misiniz?

Az önce telefonuma WhatsApp üzerinden "8 Mart kadınlar günü... Firması üzerinden bedava ayakkabı" diye link geldi. Ben de acele ile bir anda bastım. Virüs bulaşmış mıdır? (firma adı kötülemek amacı olabileceği için vermedim.
Gelebilir ve bence kesin virüs.
Adidas niye bedavaya millete ayakkabı dağıtsın ki?

Peki şuan bulaşmış mıdır bu linkten ? Form doldurmadan direk çıktım.
Bilemem.
İyi bir antivirüs ile tarat ama Android antivirüslerini bilmiyorum.
Tarama yapmadan telefonu bilgisayara bağlama ne olur ne olmaz.
Virüs bulaşmasından endişelenerek Kaspersky ve avira ile tarattım ama bir şey bulmadı reset mi atsam ?
Eğer Kasp bulamadıysa muhtemelen yoktur.

Hocam hangi firma dağıtıyormuşta sizi bu linke tıklattırdı yazar mısınız? Öte yandan anti virüs kurup tarama yapan olmadı sıfırlayın odamı olmadı telefoncuya götürün ya da bir bilen ile format atın. Linklerden virüs bulaşıyor siz firmanın adını söyler misiniz?
Zaten bilerek tıklamadım, ders notu gibi bir şey zannettim hiç bakmadan meğersem başka bir şeymiş
Bilemem.
İyi bir antivirüs ile tarat ama Android antivirüslerini bilmiyorum.
Tarama yapmadan telefonu bilgisayara bağlama ne olur ne olmaz.

Eğer Kasp bulamadıysa muhtemelen yoktur.
en iyisi sıfırlayayım mı telefonu ?

Geri
Yukarı