WhatsApp'tan gelen resimleri otomatik olarak SD karta kaydetme

Jason Hudson

Kilopat
Makaleler
10
Yer
ANKARA
İyi günler. WhatsApp'tan gelen multimedya içeriklerin SD karta otomatik olarak indirilip kaydedilmesini nasıl sağlarım? Önceden telefon hafızasına kaydediliyordu ama yeterli alan kalmayınca hafıza kartı aldım, önceki dosyalarımı ve gelecek olan multimedya fotoğraf, video vb. dosyaları ona kaydetmeyi bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
WhatsApp'in böyle bir özelliği yok. Bir dosya yöneticisi yardımıyla telefon hafızasındaki WhatsApp > Media klasörünü SD karta elle taşıyabilirsiniz. Bunu ara ara yapmanız gerekecek.

Eğer cihazınızda Root varsa FolderMount ile telefon hafızasındaki WhatsApp Media klasöründe SD kart için Symlink (kısayol) oluşturabilirsiniz. Ya da Link2SD ile SD kartı cihaz hafızası ile bütünleştirebilirsiniz ama SD kart bozulursa Android çalışmaz hale geleceğinden bunu pek tavsiye etmem.
WhatsApp'in böyle bir özelliği yok. Bir dosya yöneticisi yardımıyla telefon hafızasındaki WhatsApp > Media klasörünü SD karta elle taşıyabilirsiniz. Bunu ara ara yapmanız gerekecek.

Eğer cihazınızda Root varsa FolderMount ile telefon hafızasındaki WhatsApp Media klasöründe SD kart için Symlink (kısayol) oluşturabilirsiniz. Ya da Link2SD ile SD kartı cihaz hafızası ile bütünleştirebilirsiniz ama SD kart bozulursa Android çalışmaz hale geleceğinden bunu pek tavsiye etmem.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı