"WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Undervol geri çekip bir süre bakın mavi ekran verecek mi diye, Laptop'u şarjda mı oynuyorsunuz?

Evet şarja takılı oynuyorum, ThrottleStop uygulaması ile yaptım undervoltu. Geri mi çekeyim? Ben daha önce bu bilgisayarım haricinde iyi bir bilgisayarım olmadı beni çok korkutuyor ısınıp bozulur düşüncesi.

Evet şarja takılı oynuyorum, ThrottleStop uygulaması ile yaptım undervoltu. Geri mi çekeyim? Ben daha önce bu bilgisayarım haricinde iyi bir bilgisayarım olmadı beni çok korkutuyor ısınıp bozulur düşüncesi.

Laptop olduğu için normal bir durum, işlemciye undervolt yapmak yerine bir soğutucu alabilirsiniz.
Undervolt kayıtlarını kaydet, mavi ekran tekrar verirse eski ayarlara geri döneriz.

İsteğe bağlı: BIOS güncel değil, isterseniz güncelleyin.

Laptop olduğu için normal bir durum, işlemciye undervolt yapmak yerine bir soğutucu alabilirsiniz.
Undervolt kayıtlarını kaydet, mavi ekran tekrar verirse eski ayarlara geri döneriz.

Undervolt ayarlarım bu şekilde. Aşağıda reset voltage kısmından da ikisini de sıfırlayıp kaydettim. Ayrıca 3. resimde de görüldüğü üzere sarı şeylerin ne anlama geldiğini bilmiyorum. Orada bazen thermal yazıyor bir şeyler yazıyor. Ne anlama geldiklerini biliyorsanız söylerseniz çok makbule geçer. Ben aslında undervolt yapma sebebim işlemcinin kendini kısma sebebiydi. Ani FPS düşüleri yaşıyordum. 95 dereceye ulaştığında güç kısıtlıyor diye gördüm ve okudum.
Bakalım sıfırladım ayarları biraz oyun falan bakayım. Aslında oyunlarda mavi ekran yemiyorum hiçbir şeyde yemiyor. Sadece ama sadece Minecraft açılırken anlık bir donma oluyor ya o donmayla bilgisayar kilitleniyor ve mavi ekran veriyor. Minecraft haricinde sadece 1 kere mavi ekran verdi. Sebebini de anlamış değilim.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Tamamdır, hala mavi ekran vermiyorsa sorun yok demektir.
Sıcaklıklar Minecraft'ta bile işlemci için 98 97 leri görüyor. Mavi ekran sorunu yok. Sadece mavi ekran verdiğinde Minecraft'ta mavi ekran vermişti. Undervoltu tekrar yapmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
1623748296290.png
Ayrıca thermal yazıları tekrar çıkmaya başladı, güç kesiyor sanırım

Geri
Yukarı