WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

fitnessthetic

Femtopat
Merhaba arkadaşlar;
HTTP s ://www.technopat.net/sosyal/konu/coezueldue-windows-10-whea_uncorrectable_error-hatasi.688896/ bu bağlantıdaki arkadaşla birebir aynı sorunları yaşamaktayım. Ne anlattıysa aynısı. Windows 10 kurdum tertemiz sistemde hiçbir ek program bir şey yok. BIOS'ta yeri geliyor donuyor bazen donmuyor, durmadan mavi ekran yiyorum, sistemi yeni topladım, minidump klasörü ayarlarını farklı şekillerde denedim hiçbir şekilde DMP dosyası oluşmuyor. Tüm ürünleri garantiye yolladım geri geldi sorun yok diye, işlemciyi MSI sağ olsun değiştirdi sanırım hiçbir sorun yokken. Yine mavi ekran yine mavi ekran. 12 bin TL'ye sistem topladım şu an fiyatı da arttı 18 bin oldu ve maalesef kasasına kadar Power Supply ına kadar her şeyini sıfır aldım ve sorun oluşuyor. Memtest yaptım hiçbir sorun yok. RAM'leri 3600'e çıkardığımda direkt birkaç dk içinde mavi ekran veriyor 2133 default bıraktığımda birkaç saat içinde mavi ekran veriyor. Ve %0'da kalıyor kesinlikle saatlerce kalıyor ben restart yapmadan veya kapatmadan kapanmıyor.
AIDA testinde tüm sistem tertemiz 10 num 5 yıldız çıktı. Sorunu anlamadım ama şu an MSI Live Update'den güncelleme deneyeceğim Windows Update'i kapatıp, arkadaş o şekilde çözdüğünü söylemiş onu denemedim bir tek. RAM'leri tek tek bile denedim yok arkadaş mavi ekran geçmiyor. Artık kabusum oldu yani 12 bin TL verip 2 ay boyunca elini aldığın ürüne sürememek çok kötü.
Sistem bilgilerimi sizinle paylaşıyorum:

AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz 64MB önbellek 12 çekirdek AM4 7nm işlemci.
MSI Mag B550M Mortar Wi-Fi 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DP mATX anakart.
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
Adata XPG S40G 1TB 3500MB-1900MB/s M.2 PCI-e SSD AS40G-1TT-C.
Corsair CW-9060040-WW H100X High performance sıvı işlemci soğutucusu.
MSI GeForce GTX 1650 Gaming X 4G 4 GB GDDR5 128 Bit ekran kartı.
Rampage X-horse 600W 80 Plus Bronze 4x120mm Rainbow fan USB 3.0 MidT ATX kasa.

Hiçbir şekilde hiçbir ihtimal vermiyorum hata olmasına çünkü ürünler garantiden de sapasağlam geldi testleri yapılmış biçimde. Geriye tek bir ihtimal kalıyor, bu evren bana gıcık mı oluyor :(
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Dmp dosyalarınızı paylaşın inceleyelim.

Artı -1 Eksi
Dmp dosyalarınızı paylaşın inceleyelim.

DMP dosyası oluşmadığını belirtmiş arkadaşımız.

DMP dosyalarınız olmadığı için tahmin yürütmek zorundayım. Ama DMP dosyalarınızı bulursanız paylaşın kesinlikle.

• DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel sürümü bu siteden indirin. Ekran kartı marka modelini öğrenip buradan indirebilirsin seçip.

• HD Tune üzerinden error scan yapın ayrıca CrystalDiskİnfo üzerinden disk sağlığınıza göz atın.

• Eksik Dosya onarımı yapın bu rehbere bakarak.

• Ses, BIOS, Çipset ve LAN sürücülerini güncel tut siteyi girip indirip.

DMP dosyalarınızı paylaşın inceleyelim.

DMP yok maalesef. Oluşmuyor.

Temiz bir format çekip bütün sürücüleri elle tek tek yüklemeniz önerimdir.

Tekrar Memtest yapıyorum o da bitince bir fayda etmezse öyle deneyeceğim. Aynı zamanda eski PC'den kalma RAM'ler ile bir kere daha şansımı deneyeceğim. Teşekkür ederim.

DMP dosyalarınız olmadığı için tahmin yürütmek zorundayım. Ama DMP dosyalarınızı bulursanız paylaşın kesinlikle.

• DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel sürümü bu siteden indirin. Ekran kartı marka modelini öğrenip buradan indirebilirsin seçip.

• HD Tune üzerinden error scan yapın ayrıca CrystalDiskInfo üzerinden disk sağlığınıza göz atın.

• Eksik dosya onarımı yapın bu rehbere bakarak.

• Ses, BIOS, çipset ve lan sürücülerini güncel tut siteyi girip indirip.

Tamamdır hepsini deneyeceğim. Teşekkür ediyorum sonuçları paylaşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim yöntemleri dene ayrıca RAM'leri arada bir slot boş olacak şekilde tak.

1601596701323.png

Sonuçları bekleyeceğim kolay gelsin. Hepsini lütfen eksiksiz yapın.
yazdığınız herşeyi sırasıyla yaptım yine bir gelişme yok,demin mavi ekran yedim. Artık pes ediyorum sanırım bir bilgisayarcıya götürüp parası neyse verip bir daha uğraşmayacağım ya da olduğu gibi çöpe atacağım artık elimi sürmek istemiyorum pcye midem bulandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı