WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Justpub

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1,5 aydır bu hatayı alıyorum, hatanın neden kaynaklandığını çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
İlk olarak bazen bilgisayar açıldıktan hemen sonra oluyor bazen TFT atarken bazen YouTube'dan video izlerken. Tek fark ettim görev yöneticisinde C diski Windows kurulu olan %100 oluyor birkaç saniye tıkladıgım hiçbir şey tepki vermiyor ve mavi ekrana atıyor.
Not: Miniduöp dosyasını atamıyorum mavi ekran %0 da kendini kapatıyor bu yüzden dosya oluşmuyor.
Not 2: Daha önce de başıma gelmişti disk problemli dendi yolladım fakat temiz çıktı uzun zamandır da böyle hata vermiyordu.
Not 3: Şu an ekran kartı haric her şey güncel.
Not 4: Hızaşımı yapmadım bir tek XMP açık kapattığımda da sonuç değişmedi.

Sistem:
B450M S2H.
R5 3600.
2x8 3000 MHz.
RX 6700XT.
650 80+ Power.
Cooler Master MB520.

Recep Baltaş o hatanın hız aşırtma kaynaklı olabileceğini söylüyordu ama hız aşırtma da yapmadım demişsiniz.

Son düzenleme:
Recep Baltaş o hatanın hız aşırtma kaynaklı olabileceğini söylüyordu ama hız aşırtma da yapmadım demişsiniz.

Aynı sorunu bende son 2 haftadır yaşıyorum, sanırım bu sorunu sosyalde bilen yok, takipteyim konuyu.
Evet o konuyu da okudum hocam fakat yok herşey stok halde XMP açık kapalı denedim fakat faydası yok. Son olarak internette güç seçeneklerinden birkaç ayar yapılmasını önermişler onu deniyorum ama pek fayda edicek gibi gelmedi. Sıcaklıklar da normal. Birtek bios versiyonum F50 onu en sona çekmeme gerek var mı acaba ? (İlk aldığımdan beri F50 şeklinde kullanıyorum ve herhangi bir problem yoktu.)

Geri
Yukarı