Wi-Fi 6 internet kopması

YBK

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Aliexpress'ten Wi-Fi 6 kart almıştım, bilgisayarıma format attıktan sonra sürücüyüde güncelledim ancak internet sürekli kopuyor. Sürekli 5GHz bağlantı, Wi-Fi listesinden siliniyor, arada gidip geri geliyor. İndirme hızım 2.4 GHz ile 200 kbpslerde takılıyor. Saçma sapan şeyler oluyor.

Wi-fi kartını ekran kartı takılan uzun girişe taktım, diğer kısa girişler daha hızlıysa oraya alayım.

Edit: Şu ürünü kullanıyorum. İşte bu

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-26 at 21.52.04.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-26 at 21.52.04.jpeg
    90,2 KB · Görüntüleme: 36
  • WhatsApp Image 2020-11-26 at 21.52.03.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-26 at 21.52.03.jpeg
    99,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinden Wi-Fi kartının güç yönetimi yeniden başlatsın var o tiki kaldırıp öyle dene olmazsa güç seçenekleri kablosuz ağ performansını maksimum performansa çek.

Aygıt yöneticisinden Wi-Fi kartının güç yönetimi yeniden başlatsın var o tiki kaldırıp öyle dene olmazsa güç seçenekleri kablosuz ağ performansını maksimum performansa çek.
Şurası mı? Aygıt bu bilgisayarı başlatsın var, onun tiki kalkmıştı ben tik koydum şimdi ekran görüntüsünü almadan önce. O kalkıktı zaten.
Kablosuz ağ performansını maksimuma çekme yeri nerde acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    55,1 KB · Görüntüleme: 33
Güç seçenekleri hangi profil seçili ise gelişmiş güç seçeneklerini değiştir kablosuz bağdaştırıcı oradan ayarlayabilirsin olmazsa modemden Wi-Fi kanalını 9 11 13 gibi seçenekleri deneyerek en uygunu seçebilirsiniz.

Bu en yüksek ayardaymış zaten. Bir de modem arayüzüne girebiliyor muyum bilmiyorum, süperonline fiberde modem arayüzüne girilemiyormuş sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    13,3 KB · Görüntüleme: 34
K. Adı admin şifre Superonline onu dene olmazsa fiber routerın altında yazar.
Ben 50 Mbps kullanıyorum 2.4 GHz hızından aldığım hız net hızım

Son düzenleme:
Acaba sorun burda mı? 802.11a nedir 99 yılında çıkmış bağlantıyı kullanıyor, biz de Wi-fi 6 diye aldık. AX modem desteklemiyor ama ben geçenlerda bakmıştım 802.11ac kullanıyordu. Neden bu böyle oldu ki.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    5,3 KB · Görüntüleme: 37
Acaba sorun burda mı? 802.11a nedir 99 yılında çıkmış bağlantıyı kullanıyor, biz de Wi-fi 6 diye aldık. AX modem desteklemiyor ama ben geçenlerda bakmıştım 802.11ac kullanıyordu. Neden bu böyle oldu ki.
Farklı bir modemle deneme imkanın varmı alıcının bozuk olup olmadığını anlayabilmek için ?

Geri
Yukarı