Wi-Fi adaptörü yüzünden ani Ping yükselişi oluyor

claviculaex

Decapat
Merhabalar öncelikle. Geçen yaz kasa toplamıştım, haliyle USB Wi-Fi adaptörü dedikleri şeyden aldım. Yeni kasa topladığım için ucuz 30 liralık bir USB Wi-Fi aleti aldım. Çalıştığım için fark etmiyordum ancak yeni dönemde işten çıkıp evde vakit geçirdikçe oyunlardaki ani pingler çileden çıkarttı. Genelde LoL oynuyorum. 25-30 arası ping alıyorum oyunda. Ama saniyelik 160-230 olup 2 saniye sonra geri 30A düşüyor. Online bir oyun olduğu için anlık pingler dayanılmaz bir hal aldı. Aynı odada eski laptopumu kullanıyorum ping sorunum yok. O yüzden bu adaptörle alakalı diye düşünüyorum. Önerebileceğiniz kullandığınız USB Wi-Fi adaptörlerini bekliyorum.

Kablo kullan diyecekler olursa onların da linklerini bekliyorum ama cidden en sonunda sonu çözüm bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle. Geçen yaz kasa toplamıştım, haliyle USB Wi-Fi adaptörü dedikleri şeyden aldım. Yeni kasa topladığım için ucuz 30 liralık bir USB Wi-Fi aleti aldım. Çalıştığım için fark etmiyordum ancak yeni dönemde işten çıkıp evde vakit geçirdikçe oyunlardaki ani pingler çileden çıkarttı. Genelde LoL oynuyorum. 25-30 arası ping alıyorum oyunda. Ama saniyelik 160-230 olup 2 saniye sonra geri 30A düşüyor. Online bir oyun olduğu için anlık pingler dayanılmaz bir hal aldı. Aynı odada eski laptopumu kullanıyorum ping sorunum yok. O yüzden bu adaptörle alakalı diye düşünüyorum. Önerebileceğiniz kullandığınız USB Wi-Fi adaptörlerini bekliyorum.

Kablo kullan diyecekler olursa onların da linklerini bekliyorum ama cidden en sonunda sonu çözüm bu.

Adaptör le çokda ilgisi yok bende TP-Link adaptör kullanıyorum ama İnternet hızı ve bağlı kişi sayısına göre ping ani yükseliş sağlıyabiliyor ya böyle idare edeceksşn ya da kablo ile başlayacaksın ben öyle yapıyorum.

PCIe wifi adaptörlerine geçin. Ben ikisini de test ettim. En performanslısı ve hızlısı PCIe wifi idi. Bu linktekine bakabilirsiniz eğer bütçeniz varsa:

Laptop ile hiç bir sorun olmuyor ise sana şöyle bir şey önerebilirim.

Windows 10 Kullandığını var sayarak böyle bir şey diyorum.
Laptop ile bilgisayarını köprüleme yaparak tıpkı bir kablo çekmiş gibi olacaktır.

Laptopu al ve bir Ethernet kablosunun iki ucunu da bilgisayarlara tak. Ardından laptopdan denetim masasına gir ve ağ merkezini aç. Üçüncü olarak kablosuz özelliklerini aç ve paylaşıma tıkla ve paylaşımdan o iki kutucuğu işaretle. İşlem tamam artık kablonu yeniden tak çıkar yaptığında laptopdan köprüleme sayesinde aldığın interneti kullanacaksın. Bu sayede pingin dalgalanmaz.

Laptop ile bilgisayarını köprüleme yaparak tıpkı bir kablo çekmiş gibi olacaktır.

Laptopu al ve bir Ethernet kablosunun iki ucunu da bilgisayarlara tak. Ardından laptopdan denetim masasına gir ve ağ merkezini aç. Üçüncü olarak kablosuz özelliklerini aç ve paylaşıma tıkla ve paylaşımdan o iki kutucuğu işaretle. İşlem tamam artık kablonu yeniden tak çıkar yaptığında laptopdan köprüleme sayesinde aldığın interneti kullanacaksın. Bu sayede pingin dalgalanmaz.
laptopunda win10 olması lazım mı ?

Laptop ile hiçbir sorun olmuyor ise sana şöyle bir şey önerebilirim.

Laptopu al ve bir Ethernet kablosunun iki ucunu da bilgisayarlara tak. Ardından laptoptan denetim masasına gir ve ağ merkezini aç. Üçüncü olarak kablosuz özelliklerini aç ve paylaşıma tıkla ve paylaşımdan o iki kutucuğu işaretle. İşlem tamam artık kablonu yeniden tak çıkar yaptığında laptoptan köprüleme sayesinde aldığın interneti kullanacaksın. Bu sayede pingin dalgalanmaz.

Kanka ne uğraştırıyorsun adamı ya Dostum bir elektrikçi çağır ve durumunu anlat o yardımcı olacaktır. 2 oda arasındaki buatdan kablo çekerek halleder.

laptopunda win10 olması lazım mı ?
Sanmıyorum ama bu gidişatlar falan aynı oluyor genellikle. Denersen ve bulamazsan sana büyük bir zevkle yardımcı olurum dostum. :)
Kanka ne uğraştırıyorsun adamı ya Dostum bir elektrikçi çağır ve durumunu anlat o yardımcı olacaktır. 2 oda arasındaki buatdan kablo çekerek halleder.
Ben sadece küçük ve idare edebileceği bir çözüm söyledim. Açıkcası benim bunu yapmam 30 saniye falan sürdü ve uğraşmış sayılmam.

aklıma önceden gelseydi keşke bu ya. çözüldü sorunum şu an. 26 28 arası stabil kalıyo mutluyum..

Geri
Yukarı