Wi-Fi Adaptörün bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar kablosuz adaptörümün bozuk olup olmadığını nasıl anlarım? Arada bir internet sapıtıyor benden mi internetten mi anlamadım. :/

Ucuzunu da pahalısını da kullandım bir süre sonra hepsi sapıtıyor. Arada bir söküp takmak, sıfırlamak veya yazılımını tekrar kurmak gerekiyor. Ama bu durum beni çıldırttığı için en sonun da 10 metrelik ethernet kablosu aldım onunla bağlanıyorum internete.

Ucuzunu da pahalısını da kullandım bir süre sonra hepsi sapıtıyor. Arada bir söküp takmak, sıfırlamak veya yazılımını tekrar kurmak gerekiyor. Ama bu durum beni çıldırttığı için en sonun da 10 metrelik ethernet kablosu aldım onunla bağlanıyorum internete.

İşin kötü tarafı bilgisayarımda ethernet portu yok. :( Yok mudur bir programı falan anlamak için?
Daha alalı 3 ay oldu bu arada alalı laptopu. :(

İşin kötü tarafı bilgisayarımda ethernet portu yok. :( yok mudur bir programı falan anlamak için?

Daha alalı 3 ay oldu bu arada alalı laptopu. :(

Program var mı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar söyleyebilirler. Annemin laptopu var internetinin sorun yaşattığını görmedim. Hep Wi-Fi ile kullanır. Varsa Driver'lerini kurun. Kurduysanız tekrardan silip bir daha kurun. Yine çözüm olmazsa internet ayarlarını sıfırlayın. En son çare olarak servise verin.

USB ile çalışan Wi-Fi adaptörlerinin genel sorunu arada kopma. Her türlüsünü kullandım USB ile sıkıntı çıkıyor.

Bilgisayara gömülü olan Wi-Fi adaptörlerden.

Ping (ping atacağın adres)

Ekran Alıntısı.PNG

Color 2 olmadan CMD olmaz! :)

Geri
Yukarı