Wi-Fi Ağına bağlı kişileri görme ve engelleme

Mr. Enver

Hectopat
Yer
Old Trafford
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe Asist.
Merhaba, Turksat kullanıcısıyım. Admin panelinde bu bilgileri bulamadım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir cihazı engellemek için, öncelikle o cihazın MAC adresini bulmanız lazım. Bulduktan sonra modem arayüze girip MAC filtremeden engelleyebilirsin. MAC adresini bulmak için Android cihazlar da Fing uygulamasını kullanabilirsin. Pc için ise Wifi Guard kullanabilirsin.

Bir cihazı engellemek için, öncelikle o cihazın MAC adresini bulmanız lazım. Bulduktan sonra modem arayüze girip MAC filtremeden engelleyebilirsin. MAC adresini bulmak için Android cihazlar da Fing uygulamasını kullanabilirsin. Pc için ise Wifi Guard kullanabilirsin.
Evimde yaşayan birinin Wi-Fisini kesip sorun varmış gibi rol yapacağım. Onun MAC adresini nasıl öğrenebilirim?

Onu sormuyorum ki şuan sen Technopat Sosyal'e Pc'denmi giriyorsun? Yoksa telefondan mı? Ben telefondan girdiğim için senin nerden girdiğini göremiyorum.
Bilgisayar kullanıyorum ama elimin altında telefonda mevcut hangisi daha kolaysa oradan yapayım yazacağınız şeyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı