Wi-Fi ağına oturum açın hatası

fixit

Kilopat
Merhabalar. Bugün sabah saatlerinde kısa süreliğine elektrikler gitti ve o sırada modem açıktı daha sonrasında elektrikler geldiğinde ''Hatalı kullanıcı adı ve şifre uyarısı aldım'' ve bilgisayar ve telefonlar üzerinden internete bağlanamadım. Modemi yeniden başlatıp bir daha denedim otomatik kullanıcı adı ve şifre ataması yapmadığından (aslında modemin bunu yapması gerek diye düşünüyorum) yeniden internete çıkış sağlayamadım. Sonrasında modem arayüzünden el ile bilgileri girdim ve internete sorunsuz şekilde her cihazımdan bağlandım ancak bir telefon hariç (Samsung Galaxy grand duos). Bu telefonu genellikle ekstra işler için kullanıyorum ancak internet olması ve haricinde ki diğer telefonlarla sorunsuz şekilde bağlanmama rağmen, defalarca yeniden tarama yapma ve ağı unut deyip yeniden şifre girmeme rağmen, bu telefon ile Wi-fi açıp şifreyi girdikten sonra ağa bağlanmam ile birlikte ''Wi-fi ağında oturum açın'' hatası alıyorum ve ağa bağlanmam 2-3 dakika sonra sonlanıyor ve ben bu sorunu çözemedim fikri olan var mı?

2019-04-05 19.31.36.png

Ağa sorunsuz bağlanmama rağmen aşağıdaki bildirim geliyor.

2019-04-05 19.33.07.png

Bu bildirime tıklayınca aşağıdaki tarayıcı seçimi geliyor 2 tarayıcı ile de herhangi bir sayfaya yönlendirilmeden sorunsuzca internete ulaşabiliyorum.

2019-04-05 19.36.18.png

Ancak 2-3 dakika sonra ağdan düşüyorum.

2019-04-05 19.33.39.png

Modemi sivri uçlu bir cisim yardımıyla kasasının içine gömülü RESET tuşuna 5 sn basılı tutarak sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Kurulumu Manuel yaptıysanız bu yazdığımı uygulamayın ama.

Modemi sivri uçlu bir cisim yardımıyla kasasının içine gömülü RESET tuşuna 5 sn basılı tutarak sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Kurulumu Manuel yaptıysanız bu yazdığımı uygulamayın ama.
En son çare öyle yapacağım kurulumu tekrardan manuel yaparım o sorun değil ancak benim anlamadığım bugün başka cihazlarla da denedim onlar da sorunsuz bağlanıyor. Bu telefon nedense bir türlü bağlanmıyor. Herhangi bir mac filtreme vb. bir durumda yok.

Gelişmiş Ayarlardan Wifi Frequency Band ayarına girip bant ayarına baktınız mı peki ?

2.4 Ghz veya 5 Ghz yerine automatic seçili mi kontrol edin.

Ayarlar üzerinden Backup & Reset sekmesinden "Network Settings Reset" opsiyonunu da seçebilirsiniz.

Gelişmiş Ayarlardan Wifi Frequency Band ayarına girip bant ayarına baktınız mı peki ?

2.4 Ghz veya 5 Ghz yerine automatic seçili mi kontrol edin.

Ayarlar üzerinden Backup & Reset sekmesinden "Network Settings Reset" opsiyonunu da seçebilirsiniz.
Otomatik seçili bu arada ve ayar resetlemesini 5 kere yaptım ancak değişen bir şey olmadı ilginç gerçekten.
Modem resetlendikten sonra da sorun düzelmeyince, müşteri hizmetleri arandı ve sorun çözüldü. Mevcut ayın faturası biraz geç ödendiği için ttnet fatura ödenmeden önceki yaptığı ''ttnet borç bilgilendirme'' sayfasına yönlendirmeyi kaldırmamış bu da dolayısı ile bazı cihazlar(bir telefon ile tablette bağlantı sorunu yaşadım) ve hatta bazı sitelere girişi engellemiş. Bu uyarıyı sistemden silince sorun halloldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı