Wi-Fi Çekim Gücü Arttırma

Luchaa

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Evin bazı alanlarında, odada vs Wi-Fi az çekiyor. Çekim gücünü arttırmak için modem mi değişmeliyim yoksa Xiaomi Wi-Fi sinyal güçlendirici alsam işimi görür mü?

Selam arkadaşlar,

Evin bazı alanlarında, odada vs Wi-Fi az çekiyor. Çekim gücünü arttırmak için modem mi değişmeliyim yoksa Xiaomi Wi-Fi sinyal güçlendirici alsam işimi görür mü?
Eğer modemin anteni yoksa değiştirmeniz önerilir.
Bütçe Dostu F/P Modem Keenetic Omni DSL'i Alabilirsiniz.
Ayrıca mevcut modeminize kanal ayarlaması yapabilirsiniz.
Kanal ayarlaması rehberim:
Kanal Ayarlaması İle WIFI Performansı Arttırma !

Eğer çok uzakta ise Xiaomi cihazdan alabilirsiniz. Onunla boş mekanda 30 Metre öteden wifi sinyali alıyorum. (Yazlık).

Modem çift band mı destekliyor? Tek band ise 2.4 ghz mi 5 ghz mi ekli bakmak lazım. 5 ghz'nin çekim gücü daha düşüktür. Ayrıca kaç cihaz bağlı modeme o da arka odalara giden internet hızını düşürür epey. Bu cevaplar sonrasında modem veya router önerilebilir.

Soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Modemim bu modeldir.

Modem çift band mı destekliyor? Tek band ise 2.4 GHz mi 5 GHz mi ekli bakmak lazım. 5 GHz'nin çekim gücü daha düşüktür. Ayrıca kaç cihaz bağlı modeme o da arka odalara giden internet hızını düşürür epey. Bu cevaplar sonrasında modem veya router önerilebilir.

Modemin arayüzüne girdiğimde tek seçenek 2.4GHz var 5GHz göremiyorum. Wi-Fi ya bağlı 3 telefon 1 bilgisayar bağlı. Modeme en uzak olan odada çekim gücü az doğal olarak. Peki bu modemi değişmeli miyim yoksa Xiaomi sinyal güçlendiriciyi alıp o odaya koysam etkisi olur mu?

Tekrardan teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Eğer modemin anteni yoksa değiştirmeniz önerilir.
Bütçe dostu F/P modem keenetic omni DSL'i alabilirsiniz.
Ayrıca mevcut modeminize kanal ayarlaması yapabilirsiniz.
Kanal ayarlaması rehberim:
Kanal Ayarlaması İle WIFI Performansı Arttırma !

Eğer çok uzakta ise Xiaomi cihazdan alabilirsiniz. Onunla boş mekanda 30 metre öteden Wi-Fi sinyali alıyorum. (Yazlık).

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Modemin anteni yok. Modeme en uzak odaya sinyal güçlendirici koysam etkisi gözle farkedilir derecede artar mı ?

Soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Modemim bu modeldir.

Modemin arayüzüne girdiğimde tek seçenek 2.4GHz var 5GHz göremiyorum. Wi-Fi ya bağlı 3 telefon 1 bilgisayar bağlı. Modeme en uzak olan odada çekim gücü az doğal olarak. Peki bu modemi değişmeli miyim yoksa Xiaomi sinyal güçlendiriciyi alıp o odaya koysam etkisi olur mu?

Tekrardan teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Modemin anteni yok. Modeme en uzak odaya sinyal güçlendirici koysam etkisi gözle farkedilir derecede artar mı ?
En uzak oda yerine arada bulunan odaya koyun. İnternet daha sağlıklı olacaktır.
Evet artar ancak Bölgedeki diğer ağlardan dolayı Jitter yaratma olasılığı yok değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı