Wi-Fi durum: Çalışmıyor

Ata Kurt

Decapat
Arkadaşlar merhaba.
Laptopuma format attım fakat ağları görmüyor ve Wi-Fi çalışmıyor. İnternetten videolara baktım ama çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• E2A11090-8B79-4127-B270-A1C5455021E9.jpeg
    E2A11090-8B79-4127-B270-A1C5455021E9.jpeg
    80,2 KB · Görüntüleme: 41
Wi-Fi adaptörünün sürücüsü olması lazım. Aygıt yöneticisini açın ve bilinmeyen aygıtların donanım kimliğini gösterin. Sürücüyü bulamayacağım diğer arkadaşlar yardımcı olabilir.

Format sonrası Windows muhtemelen Broadcom Wi-Fi sürücüsünü yükleyememiştir. Sürücüsünü bulmamız için ilk iletide belirtildiği gibi aygıt yöneticisine girip Broadcom aygıtının donanım kimliğini buraya yaz.

"Donanım kimliğini nasıl bulacağım?" dersen,
Aygıt yöneticisine gir. "Ağ bağdaştırıcıları" veya "Diğer aygıtlar" kısmında olacak olan Broadcom aygıtına sağ tıklayıp "Özellikler" de. Sonra açılan pencerede "Ayrıntılar" kısmına gir ve listeden "Donanım Kimlikleri"ni seçip listelenen kimliklerin hepsine sağ tıklayıp kopyala ve buraya gönder.

Hocam sanırım eski bir cihaz kullanıyorsunuz. Klavyenizde F'lerin olduğu bölümde anten veya Wi-Fi işareti varsa FN + (O tuş) yapmanız gerekiyor. Klavyenizin fotoğrafını atarsanız yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Aşağıya bıraktığım sürücüyü kurmayı dene bakalım.

Linke tıklayarak indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip o Broadcom'un üstüne sağ tıklayarak "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

Ayrıca Wi-Fi seçeneğinin açık olduğundan emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı