Wi-Fi Durumundaki Hız Nedir?

Ayas.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • Resimdeki hız bölümündeki 54 mb/s nedir neyi ifade eder?
  • 802.11 a/b/g/n nedir? S
  • Son olarak komşudan wi-fi adaptörü ile aldığım interneti hep 3 mbps'de kullanıyorum komşudan isteyip modeme reset attırdım fakat hızımda değişiklik olmadı acaba wi-fi adaptör olmasından dolayı olabilir mi?
Adsız.jpg

Son düzenleme:
Nurullah sana bunu daha önce açıkladığımı sanıyorum ve inan şu saatte hiç kontrol edesim yok. Onun için tekrar cevaplayıp çıkacağım.
  • Resimdeki 54,0 Mb/sn kısmı, senin bilgisayarın ile senin modemin arasındaki bağlantıyı simgeler. Yani sisteminin desteklediği en fazla hız 54 Mbit'tir. Orta seviye, hazır sistemlerde genelde düşük Wi-Fi standartları kullanılır.
  • 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi kablosuz standartlarıdır. A'dan AC'ye gittikçe daha iyi bağlantı ve birçok özellik güncellenir. En son standart AC'dir.
Yüksek fiber bağlantın varsa veya kablosuz olarak ağ paylaşıyorsan AC destekli bir kablosuz modem, adaptör veya ağ kartı edin.

Biraz araştırdım benimki 802.11g ve 54 mb/s destekliyormuş. Peki ethernet kablosu ile bağlananlarınki 100 mb/s oluyormuş o nasıl oluyor?

Asıl merak ettiğim yukarıda yazdığım 3. madde.

Ethernet kablosu daha sağlıklı sanırım. Asıl merak ettiğim yukarıda yazdığım 3. madde.

Ondan çekeli 2 ay oluyor 2 aydır 3 Mbps. Geçen şöyle bir şey oldu. Google Chromeyi açtım ve ttnetin hızınız 3 mbps'e düşmüştür dedi yani akkniz doldu uyarısı. Dedim ben zaten 3 mbps kullanıyordum. :)

@MF

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı