"Wi-Fi geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" hatası

MertCKA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 Ryzen 7 6800H | 8GB DDR5 4800MHz RAM | RTX 3050Ti 4GB | 512GB SSD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Superonline'dan TürkNet'e geçtim. Yeni bir modem satın almam gerekti ve modem kurulumunu yaptım. Şu an bilgisayarda internet yok ama telefonlarda falan internete bağlanıyor sıkıntı yok. Bilgisayarda sorun gider dediğmde "Wi-Fi geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" hatasını alıyorum kendi internetime bağlanıyor ama başka bir telefonun internetine de bağlanmıyor. Sorun bilgisayarda diye düşünüyorum. Ethernet kablosu olmadan modeme bağlanıyor ama internet yok yazıyor. Şuan bilgisayara sadece ethernet kablosu ile internet geliyor. Cmd'ye netsh int ip reset a.txt , netsh winsock reset, netsh winhttp reset proxy, netsh advfirewall reset, ipconfig /flushdns bunları falan onları yaptım sorun çözülmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Modem: Zyxel VMG8623-T50B

Arkadaşlar Superonline'dan TürkNet'e geçtim. Yeni bir modem satın almam gerekti ve modem kurulumunu yaptım. Şu an bilgisayarda internet yok ama telefonlarda falan internete bağlanıyor sıkıntı yok. Bilgisayarda sorun gider dediğmde "Wi-Fi geçerli bir ıp yapılandırmasına sahip değil" hatasını alıyorum kendi internetime bağlanıyor ama başka bir telefonun internetine de bağlanmıyor. Sorun bilgisayarda diye düşünüyorum. Ethernet kablosu olmadan modeme bağlanıyor ama internet yok yazıyor. Şu an bilgisayara sadece Ethernet kablosu ile internet geliyor. CMD'ye netsh int IP reset a.txt, netsh winsock reset, netsh winhttp reset proxy, netsh advfirewall reset, ipconfig /flushdns bunları falan onları yaptım sorun çözülmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Modem: ZyXEL VMG8623-T50B.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun hala devam etmekte
Yok mu çözümünü bilen ya?

Son düzenleme:
Bilgisayarın IP alıyor mu emin misin?
Emin değilim :/ eski modemde hiç böyle olmuyo galiba wireless adaptörüm eski o yüzden çünkü eski telefonun internetini açıyorum bağlanıyor 2020 model telefonun internetini açıyorum bağlanmıyor aynı hatayı alıyorum. Eski modemde sıkıntı yok bu yeni modem de bu hatayı veriyor
Tenda w311u+ 802.11n adaptörü var en son 2016 da güncelleme almış

Geri
Yukarı