Wi-Fi geçmişinde ayrıntılı olarak neler bulunur?

xFearnt

Hectopat
Selamünaleyküm gençler,

Ben telefonumdan ve bilgisayarımdan komşunun Wi-Fi'sine bağlıyım. Onlar benim bağlandığım cihazlarda internet üzerinden neler yaptığımı görebilir? Bu Wi-Fi geçmişinde neler gözükebilir? Detaylı anlatırsanız sevinirim...

Normal şartlarda hiçbir şeyi göremezler.

Amaçları seni izlemek ise cihazınla modem arasına girip hangi sitelere girdiğini görebilirler sadece. Bu da herkesin yapabileceği bir şey değil.

Bunu görebilmek için öncelikle modeminde bunun ayarlamış/desteklenmiş (Monitoring) olması lazım yanlış bilmiyorsam. Kimse kolay kolay bir cihazın geçmişini dışarıdan göremez. Yanlışsam düzeltiniz.

Son düzenleme:
Normal şartlarda hiçbir şeyi göremezler.

Amaçları seni izlemek ise cihazınla modem arasına girip hangi sitelere girdiğini görebilirler sadece. Bu da herkesin yapabileceği bir şey değil.
Bunu görebilmek için öncelikle modeminde bunun ayarlamış/desteklenmiş (Monitoring) olması lazım yanlış bilmiyorsam. Kimse kolay kolay bir cihazın geçmişini dışarıdan göremez. Yanlışsam düzeltiniz.
Peki görebilmesi için ne yapması gerekir?
Peki görebilmesi için ne yapması gerekir?
Ayrıntılı anlatırsanız sevinirim.

Kötü amaçlı kullanılabileceğinden detay vermeyeceğim.
Niyetim kötü olmasada sen bilirsin, diyelim: Komşu ''Benim ne yaptıklarıma falan baktı, peki yaptığım her şeyi görebilir mi, yoksa bu sınırlı mıdır? Mesela benim İnstagram'da kimlerin profiline girdiğime, instagram üzerinden kimle konuştuğuma veya neler yazıştığımı görebilir mi? (İnstagram'ı örnek olarak verdim, herhangi bir başka platformda olabilir.)
ASUS modemlerde internet geçmişi olayı var. Trafik sekmesinden açılması lazım. Diğer modemleri bilemem. Ama komşunuzun bu konularda o kadar profesyonel olacağını da sanmıyorum.
Bu arada konu aslında komşuyla alakalı değil, ben komşuyu örnek olarak verdim. Ama komşunun yazılımcı olduğunu düşünebilirsin mesela.

Peki sen bilirsin, diyelim: Komşu ''Benim ne yaptıklarıma falan baktı, peki yaptığım her şeyi görebilir mi, yoksa bu sınırlı mıdır? Mesela benim İnstagram'da kimlerin profiline girdiğime, instagram üzerinden kimle konuştuğuma veya neler yazıştığımı görebilir mi? (İnstagram'ı örnek olarak verdim, herhangi bir başka platformda olabilir.)

Bu arada konu aslında komşuyla alakalı değil, ben komşuyu örnek olarak verdim. Ama komşunun yazılımcı olduğunu düşünebilirsin mesela.
ASUS modemlerde dediğim gibi görülebiliyor. Yerel IP adresiniz ile birlikte hangi sitelere girildiği görülebilir. Ama kimse bununla uğraşmaz diye tahmin ediyorum.

ASUS modemlerde dediğim gibi görülebiliyor. Yerel IP adresiniz ile birlikte hangi sitelere girildiği görülebilir. Ama kimse bununla uğraşmaz diye tahmin ediyorum.
Ben komşuyu örnek olarak verdim. Aslında konu farklı, özel olduğu için anlatmıyorum. Wi-Fi geçmişine baktığını düşünün. Ne gibi şeyler görebilir?
''Benim ne yaptıklarıma falan baktı diyelim, peki yaptığım her şeyi görebilir mi, yoksa bu sınırlı mıdır? Mesela benim Instagram'da kimlerin profiline girdiğime, Instagram üzerinden kimle konuştuğuma veya neler yazıştığımı görebilir mi? (Instagram'ı örnek olarak verdim, herhangi bir başka platformda olabilir.)

Mesela benim Instagram'da kimlerin profiline girdiğime, Instagram üzerinden kimle konuştuğuma veya neler yazıştığımı görebilir mi? (Instagram'ı örnek olarak verdim, herhangi bir başka platformda olabilir.)
Hayır.

Komşuma paylaştığım Wi-Fi ağının her şeyini kaydediyorum. Sadece hangi IP adreslerine bağlandığını ve DNS adresi değiştirmezse hangi sitelere girdiğini görebiliyorum.

HTTPS sitelerde site içeriğini göremezsiniz. HTTPS olmayan güvensiz sitelerdeki içeriği görmek için tek tek paket incelemesi yapmak gerek ki bu da işlem gücü ister.

Geri
Yukarı