Wi-Fi genişleticili PowerLine adaptörler Wi-Fi kaynağı olarak neyi kullanıyor?

7OKER

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
Bir PowerLine adaptör almak istiyorum. TP-Link'in TL-WPA4220KIT modelinde Ethernet çıkışına ek olarak Wi-Fi çıkışı da var.
Modemdeki Wi-Fi'dan istediğim verimi alamadığım için** bir PowerLine almayı düşünüyorum. Daha önce PowerLine kullanmadığım için şunu merak ediyorum;
PowerLine adaptörün oluşturduğu Wi-Fi alanı duvardan gelen Ethernet üzerinden mi oluşturuluyor, yoksa Ethernet çıkışına ek olarak modemden gelen Wi-Fi
Sinyalini mi genişletiyor?
Şayet modemden aldığı sinyali genişletiyor ise, benim için hiçbir anlamı kalmıyor.

**Kablonet'in 2.4GHz bandındaki Wi-Fi'a throttling uyguladığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prizden aldığınız internet ile sağlıyor modemden alınan Wi-Fi ile değil. Modemin Wi-Fi bağlantısını sadece Wi-Fi ayarlarını klonlamak için kullanıyor. Bu sayede de modem ile aynı isim kullanarak yayın yapıyor.

Cevabı çok basit. Ürünün kendi sitesine veya incelemelerini okursanız kime neye inanacağınızı anlayabilirsiniz. Hadi bakalım biraz araştırma yapın.

Cevabı çok basit. Ürünün kendi sitesine veya incelemelerini okursanız kime neye inanacağınızı anlayabilirsiniz. Hadi bakalım biraz araştırma yapın.
internet sitesinde hiçbir yerde bu yok. Support ve FAQ kısmını okudum, Manual'inde de yazmıyor. "Hadi bakalım araştırma yapın" kısmında ilerliyorum. TP-link canlı desteği yok, soramadım. Teşekkürler yine de.

internet sitesinde hiçbir yerde bu yok. Support ve FAQ kısmını okudum, Manual'inde de yazmıyor. "Hadi bakalım araştırma yapın" kısmında ilerliyorum. TP-link canlı desteği yok, soramadım. Teşekkürler yine de.
Prizden gelen interneti wireless olarak dağıtır. 4 yıldır kullanıyorum.

ilk adaptör modemden interneti alıp elektrik hattına verir, ikinci adaptör prize taktığınız elektrik hattından interneti alarak kablosuz yada kablolu olarak interneti yayar.25mbps olan internet hızım modemden aldığım hız 24,8, powerline dan aldığım 28 çıktı. Tabiki powerline modemden yüksek olamaz,test sonuçları anlık değişebilir ama en azından çok az kayıpla neti taşıyabiliryosunuz.

Geri
Yukarı