Wi-Fi ile bağlantıda ping ve jitter sorunu

snrdnr

Hectopat
Daha fazla  
6 aydır sıkıntı yaşadığım bu konuda. Nereye şikayette bulunduysam, ne denediysem düzelme olmadı. Kablo ile PC üzerinden hız testi gerçekleştirdiğimde ping 1 jitter 12 ve download 22 Mbps civarı alıyorken, telefon üzerinden test yaptığımda aynı anda 16 ping 23 jitter alıyorum. Ayrıca download hızım 4 Mbps'ye hatta bazen 1'in altına bile düşüyor. Sadece Wi-Fi ağı üzerinde bu denli bir sıkıntıyı neden yapar? Ağım fiber olduğu halde bu sıkıntıyı yaşıyorum. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü WI-FI daha kaliteli bir modeme geçerseniz bu sorun azalabilir fakat kesin çözülür denemez, sisteminizdeki kartın durumu da önemli, ek olarak sabit bir bağlantı kalitesi istiyorsanız kablolu bağlantıya geçmek durumundasınız.

6 aydır sıkıntı yaşadığım bu konuda. Nereye şikayette bulunduysam, ne denediysem düzelme olmadı. Kablo ile PC üzerinden hız testi gerçekleştirdiğimde ping 1 jitter 12 ve download 22 Mbps civarı alıyorken, telefon üzerinden test yaptığımda aynı anda 16 ping 23 jitter alıyorum. Ayrıca download hızım 4 Mbps'ye hatta bazen 1'in altına bile düşüyor. Sadece Wi-Fi ağı üzerinde bu denli bir sıkıntıyı neden yapar? Ağım fiber olduğu halde bu sıkıntıyı yaşıyorum. Çözümü var mıdır?
Modeminizde bir problem olduğu gözüküyor ancak biz de uzaktan kesin birşey diyemeyiz. Kablolu bağlantıda Jitter pek beklenen bir durum değil.

Geri
Yukarı