Wi-Fi ile Kablolu Farkı Nedir?

rico

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba kullanıcılar. Masaüstü PC'm çok eskidiğinden yeni bir laptop'a geçtim ve bir süre laptop'tan Wi-Fi ile bağlanıyordum. Sonra bir yerden kablolu erişimin daha hızlı olduğunu duyunca Laptop'umu modemime bağlayan (adını bilmiyorum) şeyden aldım. Attığım fotoğrafta gördüğünüz gibi ikisi de etkin duruyor, hangisini pasifleştirmem lazım? Bir de Wi-Fi 130mbs iken Kablolu 100 mbs görünüyor. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 90
Windows'un internet ayarları kısmındaki hız, ciddiye almaya değmez. Windows'a kalsa 425.9 Mb/sn internetim var ama indirmelerim 2 MBPS'yi geçmiyor :) Kablolu bağlantı kablosuzdan iyidir ama kesin sonuç için bağlantıları tek tek devre dışı bırakıp hız testi yapabilirsiniz.

Windows'un internet ayarları kısmındaki hız, ciddiye almaya değmez. Windows'a kalsa 425.9 Mbps internetim var ama indirmelerim 2 Mbps'ı geçmiyor :) Kablolu bağlantı kablosuzdan iyidir ama kesin sonuç için bağlantıları tek tek devre dışı bırakıp hız testi yapabilirsiniz.
Donanımızın maksimum desteklediği hızı gösteriyor, ağ üzerinden dosya gönderirken çok fazla etkisi olacaktır.

Peki sağolun da ben de ikisi de etkin görünüyor. Wi-Fi devre dışı bırakırsam sorun olmaz değil mi?

Aynen onu farkettim bro, fakat bir sorum daha olcak. Wi-Fi'yi devre dışı bıraktığımda kablolunun yanında Sınırlı yazıyor. Tam olarak ne o?

Oyun oynuyorsan WİFİ de bazı pclerde PİNG oluşur. Kabloda böyle bir sıkıntı olmuyor genelde.
Wifi 120 Mbs gösteriyor olabilir ama çekim gücüne bağlı olarak o hızı alamazsın. Kabloluda da aynı şekil ama kablolu bağlantı her zaman tercihimdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı