Wi-Fi ile Online oyunlarda ani ping

xsplaxes

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba TP-Link kaliteli bir USB Wi-Fi adaptörünü masaüstü bilgisayarıma bağlamış bulunmaktayım.
Şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım:
Oyuna ilk girdiğimde uçaktan atlıyorum loot yapıyorum işte 1dk geçiyor pingim 60-75 bandında sabit seyreder iken bir anda 1-2 sn arasında pingim 1000 %100 oranlarında PKT loss kayıpları yaşıyorum.
Bu sadece 1 dakika ara ile oluyor.
Onun dışında Wi-Fi gerçekten kaliteli ve hızlı.
Not: WLAN optimizer Auto Config kapalı tutuyorum.(Yani her dakika da Wi-Fi taraması yapmıyor)-bu programı kullanmama rağmen bu sorunu halen çözemedim.
Yardımlarını dört göz ile bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.4GHz destek sağlıyor. Kendi kullandığım modem için ADSL(ev telefonlu)girişli internet kullanıyorum.
İnternetimin hızı beni yeteri kadar tatmin ediyor ve oyunlar da gayet akıcı bir şekilde oynarken bu ani çıkış bütün oyunu mahvediyor.
300 Mbps.
USB2.0.
WPS button.
Kutuda bunlar yazıyor.
Zaten benim modemim 5GHz desteklemiyor.

2.4GHz destek sağlıyor. Kendi kullandığım modem için ADSL(ev telefonlu)girişli internet kullanıyorum.
İnternetimin hızı beni yeteri kadar tatmin ediyor ve oyunlar da gayet akıcı bir şekilde oynarken bu ani çıkış bütün oyunu mahvediyor.
300 Mbps.
USB2.0.
WPS button.
Kutuda bunlar yazıyor.
Zaten benim modemim 5GHz desteklemiyor.
Kablo ile deneyebilir misiniz?

Bazı şartlar gereği kablo ile deneme imkanım maalesef yok.Modem üst katta ben ise Alt katta oturuyorum.
yukarıda aşırı derece ses olduğu için bunu uygun gördüm.
3 ay öncesine nazaran sadece kablo ile oynadım herhangi bir sorun yaşamadım.
Fakat bu adaptör ile bu sorunu yaşıyorum.
Tabi ki kablolu internet çok daha iyi ve hızlı fakat ping 1sn de nasıl bu kadar çıkış yapabiliyor?
yoksa herhangi bir bağlantı problemi yaşamıyorum.

Wi-Fi bağlantısında anlık ping artışının bir çok sebebi vardır. Size önerim bu tarz bir bağlantıda olabildiğince stabil ping alabilmek için, oyun oynarken arka planda tarayıcı açık bırakmayın. Hele de, Twitch gibi yayın siteleri veya düzenli aralıklarla download yapan uygulamaları mutlaka kapatın.

arkadaşlar driverı silip tekrar yükledim.
Daha öncesinde ben modem üzerinden WPS bağlantısını aktif etmemişim.Şimdi ise Bu adaptör ile WPS eşleştirip driverı terkar kurdum.
Sonucu hemen buraya yazacağım.
Tekrar oyuna giriş yapıp deniyorum.

Geri
Yukarı