Wi-Fi kartı önerisi

ibrahim_bl11

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Grundig GNB 1588 B1 i5 laptopum var. İçinde Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC Wi-Fi kartı var. Ben bunu 5 GHz hızında çalışan bir Wi-Fi kartı ile değiştirmek isttiyorum. Önerileriniz nedir?

Merhaba arkadaşlar. Grundig GNB 1588 B1 i5 laptopum var. İçinde Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC Wi-Fi kartı var. Ben bunu 5 GHz hızında çalışan bir Wi-Fi kartı ile değiştirmek isttiyorum. Önerileriniz nedir?
Bütçe?

Yani açıkçası fiyatları konusunda pek bilgim yok ancak kaliteli bir şey olmasını tercih ederim. Bütçe de en fazla 500 diyelim.

Bu karta bakabilirsin.

Teşekkür ederim. Önerdiğiniz kartın bilgisayarımla uyumlu olabilmesi için sadece giriş slotlarının uyması yeterli mi? Ve Aliexpress güvenilir mi?

Fiziksel olarak evet ama bazı laptoplarda whitelist denilen donanım kısıtlaması olabiliyor ve cihaz pek yaygın olmadığı içinde kaynak bulamadım yani o kısım biraz şansa kalıyor ve Aliexpress güvenilirdir.

Son düzenleme:
Karta bende göz attım gayet iyi.👍
Öyle fakat benim laptop M.2 kullanmıyor, Mini PCI-E kullanıyor. M.2'yi Mini PCI-E'ye dönüştürücü gönderiyorlar fakat bu sefer de yer kısıtlı olduğundan sığmıyor ne yazık ki. Mini PCI-E boyutunda bir kart önerebilir misiniz? 5 GHz'ın yanı sıra mümkünse bluetooth 5.0 destekleyen?
Wifi 6 çift bant 3000Mbps MPE AX3000H kablosuz yarım Mini PCI E Wifi kartı Bluetooth 5.0/802 11ax/ac 2.4Ghz 5Ghz adaptörü Laptop|Ağ Kartları| - AliExpress

Arkadaşlar bu kart alınır mı? Kaliteli mi? Uzun süre iş görür mü?
Öyle fakat benim laptop M.2 kullanmıyor, Mini PCI-E kullanıyor. M.2'yi Mini PCI-E'ye dönüştürücü gönderiyorlar fakat bu sefer de yer kısıtlı olduğundan sığmıyor ne yazık ki. Mini PCI-E boyutunda bir kart önerebilir misiniz? 5 GHz'ın yanı sıra mümkünse bluetooth 5.0 destekleyen?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı