Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 5B

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.:)
Daha önce buna benzer konular açmıştım ama, yapamamıştım. Sonra, çözüm yolu ararken yeni bir şey keşfettim. Yanlız bende 2 tane modem ve, 1 tane yükseltici var. Modemlerden biri Masaüstü Pc'me kablo ile bağlı ve, 2'side de aynı şifre var.
Bu arada, Laptop'da internet (özellikle Google Chrome) sürekli kitlenip duruyor. Bu konuyu da, Laptopdan açıyorum.
1) Önce ''Ağ ve Paylaşım Merkezi''ni açtım ve, oradan bağlantılardaki ağa tıkladım.
Wi-fi.png

2) Açılan yerden ''Kablosuz Özellikleri''ne tıkladım ve, oradan da ''Güvenik'' yazan kısma girdim.
Wi-fi 2.png

3) ''Güvenlik''yazan kısımdan, ''Ağ güvenlik anahtarı''nı silip, yeni bir şeyler yazabiliyorum.(y)
Şifre.png

Bu yolla ağ şifremi değiştirebilir miyim? Şimdi ne yapmalıyım?;)

Not: Daha önce açtığım konu ve, işeme yaradığını düşündüğüm başka bir konu.
Açtığım konu: TD-W8961ND Modem Kablosuz Ağ Şifre Değiştirme | Technopat Sosyal
Bana yardımcı olan konu: AKK Hemen Doluma Sorunu | Technopat Sosyal (Ama önerilenleri daha uygulamadım. Önce, bu bulduğum yol işe yarar mı, diye sormak istedim.:))
@Murat5038
@THE_MILLER
@JaroxJamaica

Son düzenleme:
Orada şifre değiştirme diye bir kısım mı var ki oradan değiştirebilir miyim diye soruyorsun ?
Oradaki şifreyi değiştirirsen kablosuz olarak bağlanamazsın. Modem arayüzüne girip kablosuz şifreni değiştirmelisin.
''Karakterleri Göster'' kısmına tıklayınca kablosuz ağ şifresi ortaya çıkıyor ve, orayı silip yeni bir şeyler yazabiliyorum. Peki değiştirirsem neden tekrar bağlanamam?(n)
Peki modem arayüzüne nasıl gireceğim?(y) Birde, 2 modem ve, 1 yükseltici var. Şifreyi değiştirmek için,2'si için ayrı mı yapmam lazım?o_O

Kablosuz olarak bağlandığın ağın şifresi orada gözüken. Onu değiştirirsen hatalı şifre diyerek kablosuz ağına bağlanamazsın.

Modem türüne göre local giriş değişebilir. 192.168.1. veya 192.168.2.1 deneyebilirsin. Modem kullanım kitapcığını incelersen görebilirsin.

THE_MILLER
Peki bu işlemi nasıl ve nereden yapacağım?(y)
İki modem var. 2. modem 1.'ye kablo ile bağlı ve, 2. benim masa üstü Pc'me bağlı. 1.'yi açmadığım zaman, masa üstünde internet gelmiyor ama, kablosuz olarak laptopdan girebiliyorum.
Daha önce Recep Abi'nin verdiği şeyleri denemiştim olmamıştı. Acaba daha önceki konularda denildiği gibi reset mi atmalıyım modemlere? Ama hangisine atacağım?(n)

Hocam, burası geliyor ama, ne yaparsam yapıyım devam edemiyorum.
şifre.png

THE_MILLER
Modem kullanım kitapcığını incelersen görebilirsin.
Bu arada aklıma geldi. Hocam, bu internet olayını mahalle bilgisayarcısı yaptığı için, kitapçık yok büyük ihtimalle. Daha önce aramıştım ama, yoktu.(n)
Hocam dediğim gibi, oraya kadar geliyorum ama, sonra devam edemiyorum.:kararsız:
Birde, linkini verdiğim konudaki gibi modemlere reset atsam ve, tarayıcımdan girsem modem arayüzüne, sorun çözülür mü?(y)
Sorun 2.png

THE_MILLER
Default şifreyi yanılmıyorsam değiştirmedim ama, giremiyorum hocam. Ne yapmalıyım?(n)
Modemi resetlesem olur mu? En baştan temiz kurulum.(y) Nede olsa bakkal amca kurmuştu.:spam:

THE_MILLER
Biraz işim vardı ve, bir süre daha olmaya devam edecek hocam.:) Ama, elimden geldiğince erken yapmaya çalışacağım hocam.(y)
Bu arada kullanım kılavuzları bunlar mı hocam?
Modem.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı