Wi-Fi Simgesi Solgunlaşıyor

hadwinner16

Hectopat
Aynı Wi-Fi'ya bağlı 5 laptop var, sadece birinde Wi-Fi kopuyor. Bazen saatte, bazen günde, bazen haftada 1. Bakıyorum koptuğu zaman, Wi-Fi simgesi kısa süreli grileşiyor, yani pasifmiş gibi gözüküyor. Wi-Fi seçme simgesine veya kırmızı çarpılı simge gelmiyor, Wi-Fi hâlâ bağlı ve Full çekiyor gibi ama gri, tekrar siyah yani normal hale gelince bağlantı geri geriyor. Çok kısa sürede oluyor bunlar.

Driver güncelledim, eskiye döndüm, farklı sürüm yükledim vs her şeyi denedim olmadı. Güç tasarrufunu kapatma gibi Google'da çıkan Wi-Fi kopma sorunu önerilerini yaptım, düzelmedi.

Ek bilgi: HDD'te yerim az, çok daha az kalınca daha sık kopuyor. Laptopta zaten neredeyse hiçbir şey yüklü değil, o yüzden yer açma şansım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı Wi-Fi'ya bağlı 5 laptop var, sadece birinde Wi-Fi kopuyor. Bazen saatte, bazen günde, bazen haftada 1. Bakıyorum koptuğu zaman, Wi-Fi simgesi kısa süreli grileşiyor, yani pasifmiş gibi gözüküyor. Wi-Fi seçme simgesine veya kırmızı çarpılı simge gelmiyor, Wi-Fi hâlâ bağlı ve Full çekiyor gibi ama gri, tekrar siyah yani normal hale gelince bağlantı geri geriyor. Çok kısa sürede oluyor bunlar.

Driver güncelledim, eskiye döndüm, farklı sürüm yükledim vs her şeyi denedim olmadı. Güç tasarrufunu kapatma gibi Google'da çıkan Wi-Fi kopma sorunu önerilerini yaptım, düzelmedi.

Ek bilgi: HDD'te yerim az, çok daha az kalınca daha sık kopuyor. Laptopta zaten neredeyse hiçbir şey yüklü değil, o yüzden yer açma şansım yok.
Çoğu şey yaptıysan cihazdan çıkar ipa ile temizle geri tak aynı problem devam ediyorsa değiştirme vakti gelmiş.

İPA veya kolonya ile pinleri sildin mi?
Hayır, deneyeyim bir sonraki kopmada teşekkürler.
Hayır, deneyeyim bir sonraki kopmada teşekkürler.
Denedim, maalesef düzelmedi.

Sorun ile ilgili görsel de şu şekildedir:

Lütfen wifiye uzak olduğumu ve çekmediğini düşünmeyin, 2 saniye sonra full çekiyor, lag ve ping sorunu yok, yanında farklı laptoplar var onlarda da kopma gibi bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• slkj1cx.jpeg
    slkj1cx.jpeg
    161,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Wifi kartını çıkarıp slota giren bakır uçlarını silgiyle iyice sil. Antenlerde temassızlık yada kopukluk olmadığından emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı