Wi-Fi Sinyalini Artırma

Ege sert

Centipat
Arkadaşlar selam. PC topladım, yakında gelecek. Bizim Wi-Fi salonda ve ben odamda oyun oynayacağım. Wi-Fi 100Mbps olmasına rağmen güzel çekmiyor doğal olarak çünkü mesafe var, ping oluyor. Wi-Fi'ı salondan oynatmadan benim odamda sinyali nasıl arttırırım? Wi-Fi adaptör falan gördüm ama anlamadım tam.

Sinyal arttırıcı alacaksın veya alttaki fotoğraftan. Alttaki fotoğraf daha yararlı olur. Alttaki cihazı alırsan hem ping olmaz hemde kolay kullanım sağlar.

20160523074057.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. PC topladım, yakında gelecek. Bizim Wi-Fi salonda ve ben odamda oyun oynayacağım. Wi-Fi 100Mbps olmasına rağmen güzel çekmiyor doğal olarak çünkü mesafe var, ping oluyor. Wi-Fi'ı salondan oynatmadan benim odamda sinyali nasıl arttırırım? Wi-Fi adaptör falan gördüm ama anlamadım tam.

Ethernet çekebilme şansın varsa çek eğer yoksa Xiaomi Mi Wi-Fi Pro bunu alabilirsin uygun.

Ben de salondan odaya ethernet kablosu çektim sonra da halının altına attım kabloyu, üstüne basmazsanız bir şey olmuyor,ama basarsanız kablo parçalanmaya başlıyor hocam.Ev ahalisi olarak basmamaya çalışıyoruz ama illa basıyoruz.Kesinlikle önermiyorum yapmayın :D.

CAT6 kablo çekmenizi tavsiye ediyorum. MAXGO 30 Metre Cat6 Internet Ethernet Kablosu Kablo Fabrikasyon Rj45 -2031p | Trendyol

Daha yakınsanız 20 metreliğini de alabilirsiniz ben 10 metreliğinden aldım, hızım 35 Mbps Wi-Fi ile ortalama 6-7 Mbps kaybederken şimdi tam verim alıyorum. 50 Metreye kadar hız kaybı olmaz. Tabi kabloyu ezmemeniz gerekiyor, buna uygun ortam varsa kablo çekin.

Yeni konular

Geri
Yukarı