Wi-Fi ülke seçimi performansı arttırır mı?

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar selam,
Modem ayarlarında Wi-Fi kısmında yer alan ülke seçimi Wi-Fi performasını geliştirmemde yardımcı olur mu? Sabit bir Wi-Fi hızı alamıyorum. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    28,3 KB · Görüntüleme: 160
Wi-Fi hızınız tamamıyla donanımsaldır. Yani kablonuzdan tutun modeminizle ilgilidir. Ülke değiştirmenin bir şeyi değiştireceğini zannetmiyorum. 5GHz yoğun sinyal olsa da duvarlardan pek fazla geçemiyor. Bunu da göz önünde bulundurmanızı isterim.

2.4 ile denediniz mi?

Wi-Fi hızınız tamamıyla donanımsaldır. Yani kablonuzdan tutun modeminizle ilgilidir. Ülke değiştirmenin bir şeyi değiştireceğini zannetmiyorum. 5GHz yoğun sinyal olsa da duvarlardan pek fazla geçemiyor. Bunu da göz önünde bulundurmanızı isterim.

2.4 ile denediniz mi?

Wi-Fi hızında sorun yaşıyordum. Ethernet portu cihaza geldiğinin neredeyse tamamını kullanıyordu fakat Wi-Fi yarı yarıya hız düşürüyordu. Bende bunun ardından keenetic extra DSL aldım. Cihaz iyi hoş fakat anlık hız düşüşleri bunda da var. Hem 5GHz'de hem 2.4GHz'de. Sorunun neden kaynaklandığını bulamadım. Sinyal kıran bir şeylerde yok çevrede. En boş kanallarda seyir ediyorum yine de gelişme olmadı.

Bazı ülkelerin izin verdiği frekans aralığı diğer ülkelere göre daha fazla olabiliyor. Bu kısıtlama cihazın sar değerini düşürmek için. Sanırım avusturalya seçerseniz rekans aralığı daha da artacaktır. Ama emin değilim ülkeleri teker teker denemeniz gerekli. İllakı en iyi sonucu alacağım derseniz 2.4Ghz için frekansı 40Mhz yapabilirsiniz. Ama bu pek önerilmiyor.nhızı arttırırken diğer şeyler kötüye gidiyor. Ping artıyor vs. Ama zaten 5ghz anten de var modeminizde. O yuzden 5GHz bile memnun etmiyorsa bu dediklerimin pek faydası olmaz.

Geri
Yukarı