Wi-Fi ve kablolu internet hızları

okanelma

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ZyXEL VMG3312-T20a model modem kullanıyorum ve internet paketim 75 Mbps modeme kablo bağladığım zaman internet hızım 75 Mbps kablosuz iken 60'ı zor görüyorum dibindeyken bile ayrıca internet hızım aşırı dalgalı tek bağlandığım halde resimlerde gördüğünüz gibi.
Kablolu bağlantı yaparken bu kadar dalgalanma yok 74 minimum maks 75 Mbps görüyorum eğer altyapımda dalgalanma olsa bu sorun kabloluya da yansır.
Bunlar da az önceye ait test sonuçlarım.

Dosya Ekleri

• asdsads.png
    asdsads.png
    92,2 KB · Görüntüleme: 28
  • hız2.png
    hız2.png
    84,3 KB · Görüntüleme: 41
Merhaba arkadaşlar ZyXEL VMG3312-T20a model modem kullanıyorum ve internet paketim 75 Mbps modeme kablo bağladığım zaman internet hızım 75 Mbps kablosuz iken 60'ı zor görüyorum dibindeyken bile ayrıca internet hızım aşırı dalgalı tek bağlandığım halde resimlerde gördüğünüz gibi.
Kablolu bağlantı yaparken bu kadar dalgalanma yok 74 minimum maks 75 Mbps görüyorum eğer altyapımda dalgalanma olsa bu sorun kabloluya da yansır.
Bunlar da az önceye ait test sonuçlarım.

Normal Ethernet ile en yüksek hıza ulaşırsın bu normal kablosuz da ise daha düşük bir hız alırsın.

Wi-Fi'de dalgalanma olması normal. Hatta kablosuz 60 görebiliyorsanız şükredin halinize :D.
ben odama kablo çekmeden önce 3 Mbps alıyordun çektikten sonra 20 Mbps.

Yeni konular

Geri
Yukarı