Wi-Fi yakınlaştırıcı sinyali zayıflatır mı?

RognesS

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgim olmadığı için buraya sormak istedim. Benim modemim salonda ve salondan odama 2 3 diş azalma oluyor sinyalde bunu kaldırmak için Wi-Fi yakınlaştırıcı almak istiyorum, acaba bu yakınlaştırıcı salondan bağlanan birinin sinyalini zayıflatır mı (az da olsa)?

Hayır. Salondan bağlanan birinin sinyalini zayıflatmaz. Ancak kaliteli Wi-Fi genişletici, (güçlendirici yada menzil arttırıcı) cihaz almazsanız odandan bağlanmak istediğinde normal bağlantıdan daha düşük hızlarda kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Gerekirse ayrı bir isimle Wi-Fi bağlantısı oluşturulabiliyor. Yani modemin sunduğu Wi-Fi ayrı isimde senin odandan bağlandığın Wi-Fi ayrı isimde olabiliyor. Salondakiler modemin Wi-Fi'sine bağlanır sen de odandan menzil arttırıcı cihazın Wi-Fi'sinden bağlanabilirsin.

Tabi aynı isimle de menzil genişletici kullanılabiliyor.

Hayır. Salondan bağlanan birinin sinyalini zayıflatmaz. Ancak kaliteli Wi-Fi genişletici, (güçlendirici ya da menzil arttırıcı) cihaz almazsanız odandan bağlanmak istediğinde normal bağlantıdan daha düşük hızlarda kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Gerekirse ayrı bir isimle Wi-Fi bağlantısı oluşturulabiliyor. Yani modemin sunduğu Wi-Fi ayrı isimde senin odandan bağlandığın Wi-Fi ayrı isimde olabiliyor. Salondakiler modemin Wi-Fi'sine bağlanır sen de odandan menzil arttırıcı cihazın Wi-Fi'sinden bağlanabilirsin.

Tabi aynı isimle de menzil genişletici kullanılabiliyor.

Bunu almayı düşünüyorum iyi mi acaba?

Merhabalar, bilgim olmadığı için buraya sormak istedim. Benim modemim salonda ve salondan odama 2 3 diş azalma oluyor sinyalde bunu kaldırmak için Wi-Fi yakınlaştırıcı almak istiyorum, acaba bu yakınlaştırıcı salondan bağlanan birinin sinyalini zayıflatır mı (az da olsa)?
Zayıflatır kalitesine göre değişir ben everest aldım 80 mbs olan interneti 7 mbs veriyordu. 150tl'ye almıştım everest önermem.

Zayıflatır kalitesine göre değişir ben everest aldım 80 mbs olan interneti 7 MBPS veriyordu. 150tl'ye almıştım everest önermem.
Soru biraz alengirli olduğundan dikkatli okumak gerekiyor. :) Salonda yani modeme yakın olan kişinin sinyalini zayıflatmaz. Çünkü o kişi Wi-Fi menzil arttırıcıyı kullanmayarak direk modemden eskiden neyse yine o hızı alacaktır.

Burada güzel bir anlatım var aslında. İsteyen bakabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soru biraz alengirli olduğundan dikkatli okumak gerekiyor. :) Salonda yani modeme yakın olan kişinin sinyalini zayıflatmaz. Çünkü o kişi Wi-Fi menzil arttırıcıyı kullanmayarak direk modemden eskiden neyse yine o hızı alacaktır.

Burada güzel bir anlatım var aslında. İsteyen bakabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani demek istediğim ucuz markalara bakmasın sürekli internet kopuyor.

Geri
Yukarı