Wi-Fi'da hız yüksek ama kabloluda düşük

s4uth

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gün önce ADSL altyapıdan VDSL'e geçiş yaptım haliyle 50 MB internete geçtim şöyle bir sorun var telefonda Speedtest yaptığım zaman hız 45'e 8 çıkıyor gayet ideal ama kabloyla bağlı bilgisayarda test yaptığımda sonuç 35'e 1 falan çıkıyor müşteri hizmetleri vs. her yeri aradım ama problemi bulamadım. Kablo değiştirmeyi denedim ama yine olmadı. Modemim Keenetic Extra DSL.

O modemi bende kullanıyorum, bir ara yanlışlıkla hızı sınırlandırmıştım, sabit 15Mbit alıyordum, benzeri hata olabilir. Onun dışında modem ile alakalı farklı bir durum olabilir. Farklı kabloyla da aynı sonuç ortaya çıkıyorsa anakartın internet girişinde sıkıntı olabilir belki. Şu an aklıma gelenler bunlar.

O modemi bende kullanıyorum, bir ara yanlışlıkla hızı sınırlandırmıştım, sabit 15Mbit alıyordum, benzeri hata olabilir. Onun dışında modem ile alakalı farklı bir durum olabilir. Farklı kabloyla da aynı sonuç ortaya çıkıyorsa anakartın internet girişinde sıkıntı olabilir belki. Şu an aklıma gelenler bunlar.

Keenetic ara yüzü üzerinden baktım herhangi bir bir kısıtlama yok anakart da da bütün driverlar vs. güncel.

Geri
Yukarı