Wi-Fi'de görülen hız Ethernet ile görünmüyor

melihenes34

Kilopat
Merhaba,
200 Mbps internet kullanıyorum. Fakat Wi-Fi ile gördüğüm hızı Ethernet ile bir türlü göremiyorum. Türk Telekom'un verdiği modemde de aynı problemi yaşıyordum kendi modemim olan Archer VR 2100 olan modemde de aynı problemi yaşıyorum. Access Point ile kablolu bağlantı götürüyorum yine 100 Mbps veriyor anlamadım. Bilgisayar anakartım; TUF Gaming Z590-Plus ayarlar bu şekilde gözüküyor. Bir türlü çözümünü sağlayamadım.

Ethernet.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Tlekom'un bazı modemlerinde ethernet portları 100 Mbps, ancak Archer VR2100 cihazınızda portlar gigabit. Kullandığınız ethernet kablosundan kaynaklanma ihtimali var. Denetim Masası --> Ağ ve Paylaşım Merkezi'nden bağlantınızın üstüne tıklayınca orada modeme kaç Mbps hızla bağlandığınız yazar. Orayı atabilir misiniz?

1)Ok ile gösterdiğim yere basın:
1679759388733.png

-----------------------------------------------------------------------
2) Burada ben modemime 866,7Mbps hızla bağlıymışım.
1679759288802.png

Türk Tlekom'un bazı modemlerinde ethernet portları 100 Mbps, ancak Archer VR2100 cihazınızda portlar gigabit. Kullandığınız ethernet kablosundan kaynaklanma ihtimali var. Denetim Masası --> Ağ ve Paylaşım Merkezi'nden bağlantınızın üstüne tıklayınca orada modeme kaç Mbps hızla bağlandığınız yazar. Orayı atabilir misiniz?

1)Ok ile gösterdiğim yere basın:
Eki Görüntüle 1714442
-----------------------------------------------------------------------
2) Burada ben modemime 866,7Mbps hızla bağlıymışım.
Eki Görüntüle 1714434
Merhabalar sorunu çok araştırdım ve şu yöntemle çözdüm. Biz ethernet girişlerini hep aynı yöntemle bağlamaya alışmışız. Ama cat 6 için farklı bir bağlantı şeması kullanmamız gerekiyormuş. T-568A şemasında bağlayınca direk sorun çözüldü.

Geri
Yukarı