Wi-Fi'de internet kalitesi düşüyor

Procyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık olarak 3 yıldır 84 hanenin bulunduğu bir sitede oturuyorum. İlk taşındığımda 3 4 kişi vardık ve yalnızca 2 3 tane Wi-Fi vardı. Şu anda minimum 20 tane aktif Wi-Fi var. Bulunduğumuz bölge fiber olduğundan birkaç antenli Wi-Fi kullananların dışın da herkes fiber internet kullanıyor. Bu kullanımların yaklaşık olarak %60 70'i 2.4 GHz bandında yayın yapıyor geri kalanlar 5 GHz kullanıyor. Ben sürekli Wi-Fi'de sinyal problemi yaşıyorum yani aslın da sinyal kesilme vs durumu yok ama internet kalitemi etkiliyor. Ve sürekli olarak kanal değiştirmek ve en az kullanım olan kanalı tercih etmek durumunda kalıyorum. Artık bu durumdan sıkıldım, otomatiğe alsam yine aynı sorunu yaşıyorum ve sürekli kanal değiştirmek zorunda kalıyorum. Kanal değiştirmem sorunu geçici olarak da olsa düzeltiyor ama diğer kişiler otomatik kanal seçtiğinden yine benim kullandığım kanala geliyor bu kez yine aniden internette hız düşüklüğü gibi ya da herhangi bir siteye girememe gibi durumla karşılaşıyorum o derece etkiliyor yani. Ve benim merak ettiğim aynı sorunu onlar da yaşıyor mu? Artık çözüm bulmak durumundayım ne önerirsiniz bana? 5GHz'ye alırsam bu kez kapsama alanı düşüyor ve benim bilgisayarım da 5GHz destekleyen bir Wi-Fi alıcısı yok. Ayrıca diğer blokta başka bir evimiz var oraya da sinyal aktarmak zorundayım o cihazda da sanırsam 5GHz desteği yok ve zaten kapsama alanı düşük olduğundan sinyali sanırım oraya ulaştıramam. Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Çözüm arıyorum yardım edin.

Problem devam etmektedir varmı bir çözümü olan ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı