Wi-Fi'den kablolu bağlantıya geçince bir şey yapmak gerekir mi?

Muhammet 64

Hectopat
Yer
Denizli/Türkiye
Sorum başlıktaki gibi. Laptop kullanıyorum ve modeme uzak olduğum için pingim çıkıyor sık sık. 15 metre kablo aldım kablo ile bağlanacağım. Herhangi bir ayar gerekir mi daha iyi, stabil bağlantı için yoksa direkt tak kullan yapmamda bir sorun var mı?

Sorum başlıktaki gibi. Laptop kullanıyorum ve modeme uzak olduğum için pingim çıkıyor sık sık. 15 metre kablo aldım kablo ile bağlanacağım. Herhangi bir ayar gerekir mi daha iyi, stabil bağlantı için yoksa direkt tak kullan yapmamda bir sorun var mı?
Herhangi bir ayara gerek yok. Bu arada Cat5 mi 6 mı aldınız? Cat6 uzun mesafede daha iyidir.

LAN (Ethernet) sürücüsünü yükleyin daha stabil bağlantı için.

Teşekkür ederim. Umarım ping değerlerim stabil olur artık.
Emin olun ping değerleriniz en az seviyeye düşer.Ben de laptop kullanıyorum ve speedtest yaptığımda ping 4.84 gösteriyor. Belki oynadığım oyunlardan birkaçını oynuyorsunuzdur diye aldığım pingleri yazıyorum.
Valorant&LoL- 11 MS
FIFA 21 - 48 MS
CS GO - 50 MS
Ne işe yarıyor acaba?

Zaten format atınca hepsini güncelliyorum hocam.
Emin olun ping değerleriniz en az seviyeye düşer.Ben de laptop kullanıyorum ve speedtest yaptığımda ping 4.84 gösteriyor. Belki oynadığım oyunlardan birkaçını oynuyorsunuzdur diye aldığım pingleri yazıyorum.
Valorant&LoL- 11 MS
FIFA 21 - 48 MS
CS GO - 50 MS
Fifa hariç oynuyorum. Wifi ile 30-40 arası alıyorum ama arada 100-150'ye çıkması deli ediyor yoksa sorun yok.

Zaten format atınca hepsini güncelliyorum hocam.

Fifa hariç oynuyorum. Wifi ile 30-40 arası alıyorum ama arada 100-150'ye çıkması deli ediyor yoksa sorun yok.
Tamamdır o zaman bir sorun yok kullanabilirsiniz.
Emin olun ping değerleriniz en az seviyeye düşer. Ben de laptop kullanıyorum ve Speedtest yaptığımda ping 4.84 gösteriyor. Belki oynadığım oyunlardan birkaçını oynuyorsunuzdur diye aldığım pingleri yazıyorum.
Valorant&lol- 11 ms.
FIFA 21 - 48 ms.
CS:GO - 50 ms.

Ne işe yarıyor acaba?

Kablo ve modem arasında daha stabil bir iletişim sağlamaktadır.

Geri
Yukarı