Wicue Elektronik Yazı Tableti İncelemesi

Evet bugün sizlere yeni nesil yazı tahtasını inceleyeceğim.
Eskilerin unutamayacağı mıknatıslı yazı tahtası :D
1614161199693.png

Cihazı Amazon'dan 70 liraya aldım ( 20 lira indirim ile 50'ye geldi ). Xiaomi'nin 13.5 inç olan daha kaliteli tableti piyasada 150 liraya satılıyordu, o yüzden bu cihazın rengi daha kötü olsa da fiyatından dolayı bana cazip geldi. Cihaz kısaca ekrana sert plastik kalemi ile yazılan yazıları tek tuşla silebileceğiniz, tek renkli bir yazı tahtası. CR2032 düğme pil ile çalışan cihazın altındaki tuşa basarak ekranı tamamen silebiliyorsunuz. Wicue modeli çocuklara özel tasarlandığı için mavi ve pembe renginde iken Xiaomi'nin tableti beyaz renkte fakat sonuçta iki ürün de aynı işi yapıyor.

Fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

20210224_131008.jpg

Ürünün kutusu bu şekilde, büyük ihtimalle ürün Türkiye'de paketlenmiş. Zaten ürünü Aliexpress gibi yerlerde bulamıyorsunuz, farklı ekran boyutundaki ürünler çıkıyor karşınıza.

20210224_131255.jpg

11 inçlik bir ekrana sahip olan yazı tahtasının ekranının eni 15cm, boyu ise 21cm. Cihazın şarjının ne kadar gittiği kesin değil ama Xiaomi modelinde ( CR 2025 pil kullanıyor ) ekranı 36.000 kere sıfırlayabiliyorsunuz. Bu cihazın pili biraz daha küçük ama yine pilinin uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

20210224_131315.jpg

Cihazın yanında cihazla aynı renk ve aynı malzemeden yapılmış bir kalem geliyor. Ekrana yazarken bu kalemi kullanmak zorunda değilsiniz, sert bir cisim ile ( kapağı açılmamış kalem, tırnak vs. ) ekrana yazı yazabiliyorsunuz.

Değerlendirmem: 50 lira için fiyat/performans oranı yüksek olan bu ürün çocuklar için tasarlansa da bu tipteki yazı tahtalarının çoğu benzer işi gördüğü için herkesin kullanabileceğini düşünüyorum. Yine de 13 inçliğini bu fiyatlara alabilsem çok daha iyi olurdu çünkü ekran A5 kağıttan biraz daha büyük olduğu için çok fazla şey yazılamıyor. Resimlerde yazdığım şekilde alt alta 12-13 kelime sığıyor, daha küçük de yazılabilir ama yanında gelen kalem ile ince yazı yazmak zor.
Geometri-matematik soruları çözüyorsanız bir sayfada bir soruyu rahatça çözebilirsiniz. YKS'ye hazırlandığım sene bu ürün elimde olsaydı en az 100 sayfa kağıttan tasarruf etmiş olurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı