Widnwso Olan Sistemde Windows Olan HDD Takılır mı?

sametbeyyy

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben yeni bir sistem topladım ve sistemde 250 GB SSD kullandım. Kullandığım SSD'ye Windows 10 kurdum. Aynı zamanda eski bilgisarımda Windows 7 kurulu HDD'mi de bu sisteme takacağım. Sorum şu ki HDD'yi direkt taksam çalışır mı yoksa biçimlendirip mi takacağım. Biçimlendireceksem nasıl biçimlendireceğim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk taksan gorur. Ama o hdd icindeki win7 o pcde calismaz. Galiba zaten oyle bi niyetin yok. Direk takip bicimlendirip kullanabilirsin.

Nasıl biçimlendircem eski sistemimde c kısmına sağ tık diyip biçimlendir mi dicem?
Eski sistem c ve d diye ayriysa istersen direk birlestirelim tek bi bolum olsun. Bunu yapmak icin bilgisayarim sag tik yönet e tikla. Oradan disk yonetimini sec. Yeni taktigin hdd orada gorunur. C ve d bolumune sirasiyla sag tikla ve sil de. Tek bir parca olusacak orada ve uzerinde ayrilmamis yazacak. Ona sag tikla ve bicimlendir e tikla. O sekilde bicimlendir.

Eski sistem c ve d diye ayriysa istersen direk birlestirelim tek bi bolum olsun. Bunu yapmak icin bilgisayarim sag tik yönet e tikla. Oradan disk yonetimini sec. Yeni taktigin hdd orada gorunur. C ve d bolumune sirasiyla sag tikla ve sil de. Tek bir parca olusacak orada ve uzerinde ayrilmamis yazacak. Ona sag tikla ve bicimlendir e tikla. O sekilde bicimlendir.
Tamam bunu eski sistemde yapıp takıyım yeni sisteme daha sağlıklı olur değilmi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı