Wifi dağıtıcısı Modem kablosundan çekmeden nasıl engellenir?

Santorest

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi Arkadaşlar, internet Modem vb. üzerinden anlayanlar varsa cevaplayabilir mi?

Şimdi biz interneti komşuyla ortak kullanıyoruz. Modem bizde. Komşu kabloyla internet çekiyor işte bunu yaşayanlar bilir. Gelelim konuya. Şimdi bunların bilgisayarı işte kabloyla bizim modeme bağlı işte. Kullanıyorlardı bir süre. Ama bunlar birde telefondan bağlanıyorlar bizim modeme. Wifi de buradan oraya çekmediği için Wifi dağıtıcısı almışlar. Kabloyu ona takmışlar. Ben bu kabloyu modemden çekmeden nasıl engellerim onların bağlantısını?

Son düzenleyen: Moderatör:
Engellesen de bir şey değişmeyecek. Gelip yaptıralım diyecekler. Kökten çözüm "Kota yetmiyor, yeni kanunla çok fatura gelir, herkes kendi başının çaresine baksın" demek.

192.168.2.1 veya 192.168.1.1 adreslerinden modeminize uygun olanına girin. Ardından giriş yapın. TTNet olduğunu tahmin ediyorum interneti. Kullanıcı adını admin, şifreyi ttnet olarak girin. Orada kablosuz yazan yerde Mac adresleri yazar. Engellemek istediğiniz cihazların Mac adresini not edin. Ardından bunları Fırewall'ın Mac Engelleme bölümünden engelleyebilirsiniz. Siz engellemeyi kaldırana veya modemi sıfırlayana kadar giremezler.

İyi de ortak kullanıyorsan, adam demez mi ben bağlanamıyorum, teknik destek alırsa foyanız oraya çıkar. Ortak kullanmanın amacı bu zaten herkes bağlanır, para bölüşülür.

Son düzenleme:
Aynen hafız o hattın sadece wifi'ını engelleyeyim kabloyla takılsınlar deme şansın yok. anca Tavish arkadaşın dediği gibi kabloyla bağlanacak cihazın MAC adresine izin verip diğerlerini engellersen mümkündür.

Wi-Fi ağını devre dışı bırakabilir, ama kendisi de giremez. Modem arayüzünden SSID1 yayınla tikini kaldırırsa, olur.

Edit: Haa kablo ile gidiyor, dağıtıcı kablodan dağıtıyor, olmaz o iş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı