Wifi Hız Konusu / Wifi- Kart Değişimi

115699

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar; Asus K451LB NB kullanıyorum. Standart olarak 6GB (4GB Entegre-2GB Slot takılı) RAM Miktarı ve 750 GB HDD ile gelmişti. Geçen hafta 2 GB RAM' i 8 GB RAM ile değiştirerek 12 GB yaptım. Ayrıca HDD'yi de değiştirerek SSD'yi yaptım..

Asıl sormak istediğim WIFI bağlantıdaki yavaşlık.. Söyle ki; N Bandında 300Mbit Modem/Roter kullanıyorum Superonline' in verdiklerinden..Gecelik Hızımı 100MBit yaptığımda max 45-50Mbit'ten öteye gitmiyor download hızım Ethernet'ten bağlandığımda ise 100Mbit' i görebiliyorum. Muhtemelen Wifi- Kartımın destekleyebildiği miktar bu kadar (teknik bilgim olmamakla beraber yorumum bu'dur). Bunu arttırım için Farklı bir Half-size PCI-E Wifi Kart almak istiyorum..

Sorular;
1- Wifi'da bu hızı alamamam düşündüğüm gibi Wifi kartımla mı alakalı ?
2- Daha üst bir kart alıp taksam 100 Mbit'i kablo takmaya gerek kalmadan alabilir miyim? Ayrıca uyum sorunu olabilir mi?
3- PC'deki Wifi Kartı - AR9485WB-EG Wireless Network Adapter Ayrıca Netbook'umda da AR5B95 Wifi Kart var ama o eski olduğu için o da yavaş olacaktır diye düşünüyorum ama denemedim..

Son olarak bluetooth'da wifi kart üzerinde galiba. Alacağım üründe de wifi kart üzerinde olacak mı?
Önerileriniz nedir? Saygılarımla.

Rica etsem konuyu; Ağ Donanımları konusuna taşır mısınız..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı